תליון אלכימיה

תליון אלכימיה

יצירת אנרגיה חיובית בחיי העונד

תליון האלכימיה מבוסס על צורה הנקראת קוביית אוקטדרון (פירמידה כפולה). התליון מיועד לתלייה ומייצר תדרים הרמוניים המטהרים ומאזנים.

"The vector equilibrium is the zero starting point for happenings or nonhappenings. It is the empty theater and empty circus and empty universe ready to accommodate any act and any audience" Buckminster Fuller

לפני כשנה יצרתי את תליון ספירת התודעה שמבוסס על הרעיון הפילוסופי רוחני של בקמינסטר פולר והבנתו את הכיפה הגיאודזית. אני עדיין זוכר מה חשבתי בפעם הראשונה שראיתי את המבנה הזה. חשבתי שזו היא "מודעות". לא היה לי מושג מדוע מבנה זה מייצג עבורי את רעיון ה"מודעות" ולמעשה שכחתי לגמרי ממחשבה זו. כשבוחנים צורה זו ומבינים שמבנה מולקורי זה הוא חלק מהמבנה הבסיסי של כל יצור חי על כדור הארץ מגיעים להבנה שאנו למעשה היקום עצמו שמבין וחווה את עצמו. כל אטום בגופנו נוצר בכבשני סופרנובות שנעלמו מזמן בחלקים רחוקים בחלל.

בקמינסטר פולר הגיע להבנות אלה לאחר חוויה רוחנית של מפגש עם יישות קוסמית שמימית. כתוצאה מכך הגיע פולר מאוחר יותר להבנה הגאונית ולרעיון לו הוא קרא סינרגיה או לימודי מערכות בתהליכי טרנספורמציה עם דגש על כך שלא ניתן לצפות התנהגות של מערכת שלמה על ידי בחינת מרכיביה בנפרד, כולל ,תפקידי האנושות הן כמשתתפת והן כצופה מבחוץ.

הוא האמין כי ניתן להסביר הכל בעזרת מבנה הקובוקטהדרון לו הוא קרא וקטור האיזוןעיצבתי תליון זה כקובוקטהדרון דמוי כוכב בכדי להדגיש את השינוי האינסופי והפרספקטיבות השונותאותן ניתן לראות כשמסתכלים על מבנה זה מזוויות שונות והקשר שלו לפאון המשוכלל - אבני היסוד של המציאות שלנו. למעשה, פולר קרא לזה "מעיין המציאות" ובמילותיו שלו "זו האינטגרציה בין הגאומטריה והפילוסופיה במערכת מושגים אחת שמהווה שפה משותפת המתייחסת הן לפיזי והן למטפיזי.

כשכל הווקטורים המצאים באורך שווה וביחס זוויתי שווה, מנקודת מבט אנרגטית וקטור האיזון מייצג את המצב האולטימטיבי המושלם בו תמועת האנרגיה מגיעה לאיזון מוחלט, ולכן לדממה מוחלטת ולאפסות. במילותיו של פולר: "מכיוון שזהו מצב האפס ממנו נוצרות כל שאר הצורות. וקטור האיזון הוא נקודת ההתחלה, האפס ממנו הכל קורה או לא קורה. זהו התיאטרון הריק, הקרקס הריק היקום הריק שמוכן לאכלס כל מופע וכל קהל" (תרגום).

Synergetics explains much that has not been previously illuminated ... Synergetics follows the cosmic logic of the structural mathematics strategies of nature, which employ the paired sets of the six angular degrees of freedom, frequencies, and vectorially economical actions and their multi-alternative, equi-economical action options ... Synergetics discloses the excruciating awkwardness characterizing present-day mathematical treatment of the interrelationships of the independent scientific disciplines as originally occasioned by their mutual and separate lacks of awareness of the existence of a comprehensive, rational, coordinating system inherent in nature.” 
Buckminster Fuller

בדיוק כמו הקובוקטהדרון / וקטור האיזון, גם הכיפה הגיאודזית היא הסמל האולטימטיבי, לדעתי הצנועה, של האלכימיה במובן הרוחני שלה. כל אלה מביניכם אשר אוהבים קריסטלים ומינרלים, בחנו את תהליך ההתגבשות של פלואוריט. הפלואוריט משנה את המבנה שלו מאוקטהדרון לקוביה - זהו קובוקטהדרון חי...


תליון האלכימיה הוא ייצוג מושלם וסמל רוחני חזק של רוח, חומר, זמן ומקום, מודעות ואחדות.