מפתח האהבה כסף

מפתח האהבה כסף

הבאת אהבה ושלמות עם העולם

בספר דברים פרק ו' פסוקים ד-ה נכתב
"שְׁמַע, יִשְׂרָאֵל:  יְהוָה אֱלֹהֵינוּ, יְהוָה אֶחָד.  ה וְאָהַבְתָּ, אֵת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ, בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשְׁךָ, וּבְכָל-מְאֹדֶךָ.  ו וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם-עַל-לְבָבֶךָ.  ז וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ, וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ"

רוב  האנשים אינם מודעים למשמעות של פסוקים אלו. כאשר יעקב עמד לעבור מו העולם הוא קרא לבניו והשביע אותם להאמין באל האחד. שמו של יעקב הוא ישראל והפסוק הוא בעצם שבועת הבנים "שמע יעקב האל שלנו הוא אחד".

תפיסת האחדות היא הדבר החשוב ביותר שאדם יכול להבין ולחוות בחייו. כל הבריאה כולה היא למעשה דבר אחד או גוף אחד שמשכפל את עצמו לאינספור צורות קיום. חוקי הגיאומטריה הפיסיקה המתימטיקה והביולוגיה מוכיחים את קיומה של האחדות הזאת. כל הבריאה כולה מתקיימת על מנת שאותו אחד יחווה את הקיום עצמו והחוויה העילאית של אותו אחד היא אהבה.

משמעות הבריאה כולה מגולמת במילה אהבה. המילה מורכבת מהאות אלף והאות בית כלומר האחד מפצל עצמו לשניים מאחר שאחד לעולם לא יכול לחוות את עצמו מאחר שהוא חסר נקודת יחס נוספת. זו הסיבה לתהליך הרבייה של כל יצור חי. ברגע ההפריה התא הראשון מפצל עצמו לשניים.
דבר זה יוצר יחס משולש של בורא, ברוא ובריאה מכאן בא הציווי האלוהי. הבורא מבקש שיאהבו אותו שלוש פעמים מכאן נובעים שלושת המעגלים שבתליון ושלוש המילים לבבך, נפשך, מאודך. ערכה המספרי של המילה אהבה הוא 13 וגם ערכה המספרי של המילה אחד הוא 13 כלומר שלש הוא אחד ואחד שהוא שלש.