טבעת שינטו (שער טוריי) זהב

טבעת שינטו (שער טוריי) זהב

הבאת תובנה לכך שהפתח ליצירת עתיד נמצא בתוכנו

שער טוריי, שער המופיע בכניסה למקדשי שינטו ולמקומות קדושים ביפן. השער מסמל את הכניסה למתחם המקודש בו שוכנות רוחות המייצגות בדרך כלל את כוחות הטבע ששוכנים במקום. ישנן שתי תאוריות בנוגע למקור השם "טוריי": האחת גורסת  שמקור השם במילים "טורי"-ציפור ו"אי"-משכן. כלומר, השער תוכנן כמקום לקינון ומושב לציפורים הנחשבות לשליחות האלים במסורת השינטו;גירסא שניה טוענת שפירוש השם "טוראי" הוא "טורי-אירו" כלומר "עבור והכנס".

האגדה מספרת שאמטראסו אלת השמש כעסה על אחיה הפרחח סוסאנו ולכן הסתגרה בתוך מערה אותה חסמה בסלע גדול וגרמה בכך לליקוי חמה. בני האדם שפחדו מכך שהשמש לא תשוב והם ימותו החליטו לבנות מחסה לציפורים ולמקם עליו את כל תרנגולי העיר. התרנגולים החלו לקרוא בקול ועוררו את סקרנותה של אמטראסו שהציצה מתוך המערה. באותו רגע מתאבק סומו הסיט את הסלע והחזיר את השמש וכך ניצל העולם. מסיבה זו נחשב שער הטורי כמביא מזל טוב.

הטבעת מסמלת את הכניסה למימדי הבריאה הנסתרים כאשר המפתח הוא האדם עצמו שבדרך כלל אינו מודע לעצמו ולמה שטמון בו. על גבי הטבעת מופיע הכיתוב הבא:"המרחב מלא בנסתר מהעין, מאחר והמרחב מחולק על ידי זמן. חפש את המפתח לזמן מרחב ופתח את השער."

הטבעת מוקדשת להיאו מיאזאקי אומן האנימציה היפני.
 
הטבעת נועדה להזכיר לעונד את ההבנה שהמפתח ליצירה ולקדושה נמצא בתוכו