טבעת שפופרת טורוס זהב

טבעת שפופרת טורוס זהב

מצא את סוד האחדות והתודעה הקוסמית

שפופרת טורוס - סמל האחדות האולטימטיבי

שפופרת טורוס היא צורה שנוצרת מתוך המבנה הבסיסי של הבריאה הנקרא זרע החיים. צורה זו היא צורה תלת מימדית הנראית כמו כדור שפני השטח שלו נכנסים אל תוך המרכז שלו ויוצאים ממנו.
שפורפרת טורוס היא אחת הצורות הבסיסיות של היקום ונחשבת כסמל האחדות האולטימטיבי.
לשפורפרת טורוס אין צד פנימי או חיצוני ולכן מסמלת לך העונד את האחדות בין מה שהנך חווה כעולם החיצוני לבין מה שהנך חווה כעולם הפנימי שלך.

הסיפור האישי של דודי עם שפורפרת טורוס (קשר גורדי):
הספור האישי שלי עם הסמל הזה התרחש בשנת 2001. קניינית של התכשיטים בארץ עברה משבר כאשר בנה נפטר במפתיע. נסעתי כדי לראות אותה ולנחם אותה. בדרכי אליה לדרום הארץ עצרתי בחנות לרכוש דיסק של מוסיקה לדרך. הדיסק שרכשתי היה "who's next" של The Who.

בתיק שאותו נשאתי היה מודל של קשר הטורוס המשולש שמופיע באתר בשם הקשר הגורדי. הדגם היה חדש וזו הייתה הפעם הראשונה שעיצבתי מודל מבלי לדעת את המשמעות שלו. בדרך כלל אני מעצב מודל לפי רעיון שמגיע אלי או סמל שהמשמעות שלו ברורה. הפעם המודל נוצר מבלי שהבנתי את משמעותו. בדרך חשבתי על שם לדגם ולפתע צץ במחשבתי הספור על הקשר הגורדי ואלכסנדר הגדול. הסיפור מספר על גורדיאס שיצר את הקשר. בהמשך נובא שפותר הקשר יכבוש את כל אסיה. אלכסנדר הגדול ניסה את כוחו להתיר את הקשר. לאחר שלא הצליח הוא שלף את חרבו ובתנועת חרב אחת חתך את הקשר.

בדרכי לדרום פתחתי את עטיפת הדיסק. בפנים הייתה מצורפת חוברת לציון 30 שנה לתקליט. פתחתי את החוברת והדבר הראשון שצד את עיניי היו שתי מילים "הקשר הגורדי".
מעניין, חשבתי לעצמי.
הוצאתי את הדיסק ושמתי אותו לנגן. התקליט נפתח באותו לופ אלקטרוני שהיה מוכר לי מהשיר:
"Baba O'riley"
את התקליט הכרתי בעל פה אבל הפעם קרה משהו מעניין. תמונות החלו לרוץ במחשבתי ולפתע מצאתי את עצמי חווה סיטואציה שהתרחשה 30 שנה קודם לכן. ראיתי את מחבר השיר פיט טאונשנד הגיטריסט
יושב מול מכשיר אלקטרוני מלא בפלגים וכפתורים. ידעתי באיזשהו אופן שהוא מנסה למצוא מנגינת פתיחה לשיר שאותו שמעתי. המכשיר שבו הוא השתמש היה מעין סינטיסייזר פרימיטיבי. הוא הכניס מספרים למכשיר וקיבל צלילים בתמורה.

בסופו של דבר הוא הכניס את תאריך הלידה והפטירה של דמות בשם מאהר באבא "Meher Baba" והסינטיסייזר פלט מנגינה שמחה. למרות שלא ידעתי מי הדמות צצו ועלו נתונים נוספים. בתחילה חשבתי על פרס ואחר כך על הודו ובהמשך גיליתי שהוא פשוט נולד למשפחה פרסית בהודו. הדמות הזו של מאהר באבא שצצה ועלתה באופן מפתיע מאותם צלילים פשוט הצחיקה אותי. התחלתי פשוט לצחוק בשמחה בלי שום סיבה הגיונית.

למחרת נכנסתי לבקר בחנות שרכשה ממני תכשיטים. על אחת התצוגות בחנות הייתה מונחת חוברת.
פתחתי את החוברת ןבפנים הופיעה כתבה וכותרתה הייתה "מספוריו של מאהר באבא". הספור שקראתי עסק בבודהא ותלמידו אנאנדה שמבקש ללמוד מהי האשליה הגדולה עליה בודהא מדבר. בהמשך מדגים בודהא לאנאנדה כיצד כל חייו וכל דבר שהוא חווה כולל הזמן עצמו הם אשליה מוחלטת. את הספור חתם מאהר באבא בשמו וקרא לעצמו הבדיחה הקוסמית. מה שהפתיע אותי הייתה העובדהשזמן מה לפני כן ציינתי בפני אנשים בהרצאה שנתתי על גיאומטריה קדושה ותפיסת האחדות שכל הקיום הוא "בדיחה קוסמית".

מאהר באבא עצמו טען להיותו אואטאר כלומר תודעת אחדות אלוהית בגוף אנושי. הוא הסביר שכל יצור חי הוא חלק מאותה תודעה אלוהית והשאיפה של כל יצור חי היא לחזור ולהתאחד עימה.