תליון הונאבקו זהב

תליון הונאבקו זהב

תליון שנועד לחבר אותנו לתודעה קוסמית גבוהה ותחושת אחדות


תליון זה מבוסס על סמל האל היוצר בתרבות המאיה. פירוש השם Hunab Ku הוא "האל היחיד". במיתולוגיה של המאיה Hunab Ku קשור לאל הבורא - Itzamna. המאיה היו מאוד מתקדמים מבחינה מתמטית. הם גם האמינו שהיקום כולו הוא בעל תודעה והכרה לה הם קראו Hunab Ku והיא זאת שיצרה את כל החוקים המתמטיים שעל פיהם פועל היקום.

בני המאיה יצרו את סמל ה- Hunab Ku שמכיל מעגל וריבוע בדומה לפיתגורס. הסמל מכיל בתוכו גם את הבנתם שהיקום מושתת על ארבעה אלמנטים – אדמה, אויר, מים ואש. סמל הHunab Ku מייצג את התודעה הקוסמית שהאדמה והאדם הם חלק ממנה.

בני המאיה מחלקים את הזמן לגלים בני 13 ימים. במקום התפיסה הלינארית הרווחת של שנים, חודשים ושבועות, לוחות המאיה מאפשרים תפיסת זמן ספיראלית הבנויה מגלים. הגל מורכב מ-13 טונים, ימים שהולכים ומתפתחים באופן הדרגתי. המעקב אחר גלים וצורות גיאומטריות משפיע על אופן ההתנהלות שלנו במציאות. במקום להתייחס לתאריך כפשוטו, כל יום מקבל עומק של סמל, צבע, צליל ומקצב.

האנרגיה ביקום כולו מגיעה ממרכז הקוסמוס. מרכז הקוסמוס מוכר לדתות ולתרבויות השונות, הטיבטים קוראים לו הר מרו, המאיינים קוראים לו ה-הונב קו Hunab Ku. מתוך ההונב קו יוצאת אנרגיה טהורה לכל הקוסמוס. כדור הארץ נמצא  במערכת השמש המוכרת לנו. האנרגיה שמגיעה ממרכז הקוסמוס אינה מגיעה ישירות לכדור הארץ מכיוון שאין לה גישה ישירה לכדור שלנו. האנרגיה מהקוסמוס מגיעה לשמש ולכל מיני כוכבים ופלנטות אחרות – אלו מתמירות את אותה אנרגיה טהורה – וממשיכות להעביר את האנרגיה המותמרת אלינו לכדור הארץ.