סוף מעשה במחשבה תחילה כסף

סוף מעשה במחשבה תחילה כסף

סוף מעשה במחשבה תחילה - מטמיע בעונד את כוחה של המחשבה כיוצרת מציאות

תליון סוף מעשה במחשבה תחילה
הבנת כוחה האדיר של המחשבה ליצירת מציאות

תליון זה נועד להטמיע אצל העונד את ההבנה שלמחשבותיו יש כוח אדיר ליצירת מציאות. מאחורי התליון עומדת ההבנה שמחשבה העולה בראשנו היא כמו זרע שנזרע באדמה. אם נשקה אותה ונגדל אותה היא תצמח לעץ איתן שקשה מאוד לעקור אותו. עיקרון זה עובד גם על מחשבות חיוביות וגם על מחשבות שליליות.

הכיתוב על גבי התליון אומר "סוף מעשה במחשבה תחילה" והוא לקוח מתוך ספר קבלי עתיק מהמאה ה13 בשם "מערכות האלוהות" שמחברו נותר אלמוני. המשפט בא לבטא את העקרון שכל מה שקיים ונוצר מקורו במחשבה האלוהית שרואה את סוף המעשה בתחילתו. הבנה זו ויכולת הקישור וההבחנה בין גורם ותוצאה מאפשרת לנו להוציא לפועל את תכניותינו בצורה הרמונית ושלמה.

בתוך התליון ישנו זרע חי של עץ זית . הזרע מסמל את הרעיון והמחשבה הראשונית שתהפוך בסופו של דבר לגוף ממשי אם רק נטפח אותה ונתמיד בה. השימוש בזרע חי נועד גם להדגיש את העובדה שאותה תכנית שלנו חייבת להיות הרמונית עם הסביבה והבריאה כולה על מנת שתישא פרי מזין.

הרעיון לתליון הגיע מספור מרתק שהתרחש בשנת 2005. בחפירות שנעשו במצדה במאה ה20 נתגלו בין היתר גרעיני תמרים. בתארוך פחמן 14 שנעשה כ30 שנה לאחר גילוים התברר שהם משנת 65 לפנה"ס.
חשוב לציין שגידול עצי התמר הופסק בישראל לפני כ2000 שנה לאחר כשלון מרד בר כוכבא ברומאים והגליית העם היהודי מארצו. התמרים שקיימים כיום בישראל אינם עצי התמר המקוריים אלא עצים שהובאו בתחילת המאה ה-20 מעיראק. חוקרת ומומחית לצמחים מדבריים החליטה לנסות מתוך סקרנות להנביט את  הזרעים ולאחר בקשות קיבלה שלושה זרעים. להפתעת כולם זרע אחד נבט וכיום צומח עץ תמר ישראלי מקורי בן כ2000 שנה שזכה לכינוי "מתושלח".

התליון מזכיר לעונד אותו לטפח את מחשבותיו ולהתחיל כל חלום בדמיון של התוצאה. התליון מעולה להגשמת חלומות וליצירת כוח ומוטיבציה אצל העונד.