טבעת חולית - זהב

טבעת חולית - זהב

הבנת התוכנית הקוסמית והשלמות מאחוריה

בספרו הידוע חולית - מתאר פרנק הרברט את עלייתו של משיח בעולם המתקיים בעוד 8000 שנה. הרברט שלמד אקולוגיה ,פסיכולוגיה תורות מסטיות שונות וכיוצא בזה, יצר עולם אמין למדי המתאר לפרטי פרטים את עלייתו של "קפיצת הדרך" (מושג קבלי עתיק המתאר את היכולת להיות בשני מקומות בו זמנית). בספר חולית כולו שזורים דברי חכמה שיכולים לשמש את הקורא הנאור בהתפתחותו האישית. תהליך השינוי וההתפתחות של גיבור הספר פול אטרייאדס הוא למעשה תהליך התעוררות התודעה האלוהית וידיעת ה"אני" האמיתי הקיים בכל אדם ואדם.

על טבעת חולית חרוט משפט מתוך הספר האומר כך: "הנכנע הוא השולט". משפט קטן זה מכיל את סוד ההתעוררות האמיתית של האדם. כל צורות הקיום הן למעשה ביטוי יצירתי של כח אחד. כל התורות המיסטיות מדברות על כך שניתן להגיע לחווית האחדות הקוסמית הזו על ידי תרגולים שונים בהם המתרגל מבטל בהדרגה את ה"אני" השקרי שלו ואת ההתקשרות שלו לעולם החומר, עד שלבסוף מגיע המתרגל לחווית היקום כולו בכל רגע ורגע נתון. כאשר דבר זה מושג ה"אני" האמיתי מתעורר. האדם המודע מבין וחווה את השלמות הקוסמית בכל דבר ודבר ומתוך הבנה אמיתית של כל תהליכי הקיום וההתרחשות והוא נותר חסר בקורת כלפי ההכל. המתעורר לעולם האחדות מוליך למעשה כוחות ויכולת הבנה וראייה שהינם הרבה מעבר לאדם הממוצע שעדיין חווה הזדהות עם אשליית ה"אני" השקרי.

הנץ שמופיע במרכז הטבעת חולית הוא הסמל של בית אטריידאס ממנו עולה "קפיצת הדרך". הנץ מסמל את ה"אני" העליון שרואה את התמונה הגדולה כולה ומסמל את הבנת המחשבה הקוסמית. אבני האמרלד הירוקות על גבי הרקע השחור מסמלות את הדגל של בית אטריידאס כאשר האמרלד הירוקה מסמלת את מרכז הלב והחמלה המתעורר. הכתובת בערבית היא ואריאציה של הכינוי אותו מקבל גיבור הספר מתושבי חולית "ליסאן אלג'אייב"- לשון המביא (שפתו של מביא האמת).