תליון האמונה

תליון האמונה

להזכיר לעונד את יכולתו המדהימה ליצור מציאות בעזרת כוחה של האמונה וכוח הרצון.

תליון האמונה
תליון האמונה המופיע כאן מורכב מארבע אותיות היוצרות את המילה העברית "ודאי". בנוסף התליון מורכב כטטרהדרון (משולש תלת ממדי) שהוא המבנה הפיזי החזק ביותר.

תליון האמונה מסמל את יכולתנו המדהימה ליצור מציאות על ידי אמונה וכוח רצון בלבד. את התליון יצרתי בעקבות מקרה שקרה לי לפני מספר שנים:

בתחילת דרכי כאומן תכשיטים הייתי נוסע בעצמי להפיץ את התכשיטים לחנויות ולמפיצים. לא היה ברשותי כסף רב ועיקר המכירה נסבה סביב כארבעה או חמישה דגמים בלבד. באותה תקופה בדקתי את הרעיון שהמציאות סביבי ניתנת לשינוי מוחלט בהתאם לאמונתי ותפיסתי. למעשה, תפסתי את המציאות כדבר חסר מוחשיות או גשמיות שניתן לעיצוב ושינוי בכל רמה בהתאם לתפיסה ולרצון שלי. מדי יום הייתי עורך מדיטציה בסביבות חצות, כאשר במשך הזמן פיתחתי שיטה מיוחדת שבה הייתי מתקבע במטרה או רצון מסויים "ומעניק לו חיים" או תוקף במציאות. באופן מעניין זה עבד עד כדי כך שאנשים היו באים אליי עם בקשות שונות ומשונות כגון עזרה במכירת בית או רכב או עסק וכיו"ב. השיטה הוכיחה את עצמה אך עם הזמן חדלתי מלעסוק בה.

ההתנסות שכנעה אותי לחלוטין שתודעה אכן יכולה להשפיע על המציאות גם ללא נקיטת פעולה פיזית אלא על ידי שימוש בכח הרצון. מסיבה זו רשמתי כתזכורת קבועה בסלולרי את המילה "ודאי" כדי להזכיר לעצמי את הבטחון המוחלט בדרכי.

וכעת למעשה עצמו:
באחד השבועות לקחתי הלוואה של סכום מסויים והתחייבתי להחזיר אותו כעבור מספר ימים. לא לקחתי בחשבון שבאותו זמן חל יום העצמאות והחנויות סגורות כך שהסיכוי למכור ולקבל תשלום הוא כמעט אפסי (בדגש על כמעט). כל משפחתי יצאה באותו שבוע לטיול וכולם הפצירו בי לנסוע איתם, כאשר הסברתי להם שאני חייב לסגור עסקה ביום העצמאות כולם גיחכו ואמרו לי לבוא איתם כי אין שום סיכוי שאני אמכור תכשיטים ביום העצמאות. בערב יום העצמאות החלטתי שהמכירה תתבצע עד סוף יום העצמאות למחרת בחצות.
למחרת בבוקר התעוררתי ליום שקט במיוחד.
הטלפון לא צלצל כל שעות הבוקר גם בצהריים המשיך השקט אבל אני המשכתי בנחישות להיות בטוח שהעסקה המיוחלת תגיע. אחר הצהריים הגיע ועדיין לא קרה שום דבר.
בסביבות 17:30 הטלפון צלצל –על הקו הייתה לקוחה.
היא ובן הזוג שלה היו הבעלים של מרפאה לטיפול אלטרנטיבי והם נהגו לרכוש ממני תליוני מרכבה
על מנת למכור אותם ללקוחותיהם .
קבענו פגישה בביתם בסביבות 22:30 בלילה – שעה קצת לא מקובלת לפגישה אבל בהחלט תואמת את לוח הזמנים שלי שהסתיים בחצות........ העמסתי תכשיטים בקופסת קרטון גדולה ויצאתי לדרך.
כאשר הגעתי שוחחנו ובשעון ראיתי שהשעה הייתה כבר בסביבות 23:10. הלקוחה ביקשה כמה עשרות תליונים. הוצאתי את התכשיטים, ספרתי את האריזות וחישבתי את הסכום.
הסכום הגיע לשבעים אחוזים מהיעד.
השעון התקדם ל23:40 והדבר היחיד שחשבתי עליו היה "זה לא יכול להיות....חסרים עוד 30%..."
הזוג ואני המשכנו לשוחח אני זוכר עד היום שהטלוויזיה אצלם דלקה והיה שידור של הסרט "ניחוח אישה" עם אל פצ'ינו. בחמישה לחצות כבר התכוונתי לצאת משם אבל עדיין לא הבנתי היכן הם ה-30% אחוזים הנותרים. לפתע פנתה אליי האשה וביקשה עוד מספר תליונים. היא ביקשה שאני אחשב את הסכום הכולל על מנת שתשלם לי.
אני זוכר שכאשר המחשבון הראה בדיוק את הסכום המבוקש שלא היה עגול התבוננתי במחשבון ובשעון שהראה חצות והדבר היחיד שחשבתי היה "מצחיק, אבל ליקום הזה באמת יש חוש הומור....."

רק כאשר יצאתי מביתם הבנתי מה קרה. תחושת תודה וסיפוק מילאה אותי וכך חזרתי לביתי עם חיוך רחב . הספור הזה הוביל אותי ליצירת תכשיטים כגון מפתח הוודאות, תליון כח הרצון טבעת האומץ
ועוד מספר תכשיטים שסובבים סביב נושא האמונה והבטחון העצמי והוודאות בדרך שלנו.