תליון המזלות הקוסמי - זהב

תליון המזלות הקוסמי - זהב

חיבור אל הסדר הקוסמי והאחדות בייקום. דודהקהדרון – אחד מחמשת הגופים המושלמים עם 12 פאות ועליהם 12 סימני המזלות. לפי גילויים מדעיים חדשים הייקום הינו בצורת דודהקהדרון...

 "בתוך העולם הגשמי ישנו טבע רוחני הפועל דרך גיאומטריה,שמקבלת חיים מבעד ל קשרים הרמוניים- גיאומטריים שמקורם בדחף פנימי שניטע על ידי הבורא, מעורר השראה ומעודד את השימוש בכוחות אלה"
יוהאן קפלר

עוצב בשיתוף עם האסטרולוג מיכאל אופק.

המבנה בתליון זה הוא הדודקהדרון - אחד מחמשת הגופים המושלמים.
הגופים המושלמים הם חמישה מבנים קמורים מרובי פנים אשר מורכבים ממצולעים כאשר כל המצולעים בכל צורה כזו זהים ומספר זהה שלהם נפגש סביב כל קודקוד. הגופים המושלמים הם הטטרהדרון, הקוביה, האוקטהדרון, האיקוסהדרון והדודקהדרון.

היופי והשלמות בצורות אלו לכדו את עיניהם של הקדמונים והפילוסופים היוונים הקדמונים והם השוו בינם לבין חמשת היסודות מהם מורכב היקום לפי אמונתם באותה תקופה (אדמה, אויר, מים, אש ואתר). על פי אפלטון הדודקהדרון הוא הצורה של יסוד האתר – היסוד הבלתי נראה ממנו מורכב היקום. ממש לאחרונה מדענים הגיעו למסקנה שהיקום שלנו סופי ובעל מבנה של דודקהדרון...

לדודקהדרון ישנן 12 פיאות בעלות מבנה של מחומש. מבנה זה מקביל לשנים עשר מערכי הכוכבים של גלגל המזלות אליהם התייחס אפלטון בתור צורות הבסיס שלא נתפסות על ידי החושים מהם מורכב היקום. אפלטון גרס שמאחורי המציאות הפיזית ישנה מציאות של צורות וחוקים רוחניים שהם למעשה המציאות האמיתית בעוד שהמציאות שנתפסת על ידי החושים היא רק השלכה של אותה מציאות. הוא תיאר זאת ב"משל המערה" המפורסם שלו בספרו "הרפובליקה". כל אחד מהמזלות בדודקהדרון מופיע כמחומש שהיא הצורה המקודשת של כת הפיתגוראים הקדומה ומכילה בתוכה את "יחס הזהב" או PHI שהוא יחס מתמטי גיאומטרי שמופיע באופן נרחב בבריאה.

את החוקים הקוסמיים של המספר 12 ניתן לראות במוסיקה, שם הסולם הכרומטי הוא בעל 12 תווים. ואמנם פיתגורס התייחס למוזיק כמפתח לבריאה.

התליון מייצג את כל כוחות הבריאה ואת השלמות הקוסמית והוא נועד להעניק לעונד את הסמלים והיחסים הגיאומטריים מתמטיים שבעזרתם יוכל עונד התליון להעצים את יכולותיו ולהתחבר לרבדים הנסתרים מהעין של המציאות.

סדרת התליונים הנוכחיים נוצרו בזמן המדוייק של הסולסטיס כאשר השמש נמצאת בקירבה המקסימאלית לכדור הארץ, ביום הארוך ביותר בשנה. זהו הזמן שבו הכוחות האתריים וכח החיים נמצאים בשיאם.