תליון הניצחון - בכסף

תליון הניצחון - בכסף

לחבר את העונד לכוח הפנימי הדרוש על מנת להגיע להצלחה וניצחון

 תליון הנצחון

במרכז התליון מופיעה הסמל של ויקטוריה - אלת הניצחון (גלגולה הרומאי של ניקיי אלה הניצחון היוונית) כאשר בצידו האחורי מופיע המשפט "העז להיות גדול" משפט שנבחר בתחרות שערכתי בפייסבוק ונכתב על ידי מר אנדרו קמינסקי.

בתקופה האחרונה עסקתי בשאלה מהו ניצחון מהי הצלחה ומהם החוקים או התנאים שמאפשרים אותה.
החלטתי לשתף עימכם את החוקים בהם אני משתמש להשגת יעדים. חוקים אלו מכילים את סוד ומהות הניצחון והם תקפים לכל תחומי החיים ולהשגת כל מטרה או יעד.

לפני כשבועיים נכחתי בכנס שנערך על ידי מר אמיר הרדוף שהוא איש עסקים מצליח. אמיר ביקש ממני ומעוד מספר בעלי עסקים להרצות על העסק שלהם וכיצד השיגו את יעדיהם. בנוסף עלו לבמה באותו כנס שתי ספורטאיות אולימפיות. הראשונה היא יעל ארד זוכת מדלית כסף באוליפיאדת ברצלונה ב1992 בתחום הג'ודו והשניה היא פסקל ברקוביץ' שהשתתפה באוליפיאדת בייג'ין בחתירה. ספורי ההצלחה ההתמדה וכח הרצון באותו כנס הוכיחו לי שוב שאכן קיימים חוקים קבועים שמאפשרים לנו להגיע להישגים מופלאים פעם אחר פעם.

להגדיר את היעד
החוק הראשון הוא הגדרת יעד או מציאת הצפון שלנו רובנו לא מודעים לכך שצריכה בכלל להיות מטרה מוגדרת. חישבו על כך:אם אין לכם יעד מוגדר איך תגיעו למטרה כלשהי? לשם כך עליכם לשאול שלוש שאלות (תודה למר אמיר הרדוף על ההגדרה המדוייקת.)
• איפה אני היום?
• לאן ארצה להגיע?
• איך אגיע לשם?
כדי למצוא את הדרך שלנו ואת המטרה אנחנו חייבים לעצור רגע ולשאול את עצמנו מה באמת חשוב לנו בחיים. תשובה כנה ואמיתית תספק לנו מטרה ראויה ואמיתית. בנוסף ישנו הכרח להשקיע במטרה ריאלית או לפחות ריאלית לזמן לזמן הקצר אחרת אנו עלולים להכשל בגלל הרף הראשוני הגבוה מדי ולהתייאש מהר.

צורך אמיתי להצליח
הדחף להצלחה לא נובע מרצון אלא מצורך. כל אחד חייב להתבונן ולהבין מה מניע אותו ולמצוא גורם
אמיתי שיוצר אצלו צורך אמיתי להצליח –הצורך הוא גורם מדרבן הרבה יותר חזק מרצון. פעמים רבות אנחנו נתקלים בחיינו בחוויה שלילית כלשהי. מהתבוננות בכמות גדולה של מנצחים בתחומים שונים גיליתי שאותם מנצחים חוו חוויה אשר יצרה צורך להצליח על מנת להוכיח לעצמם ולסביבה שהם מסוגלים.

ההתמדה
לאחר שהגדרנו מטרה אנחנו חייבים להתמיד בה.
ללא התמדה (שנובעת מהצורך) לא נגיע למטרה. ובהקשר הזה צריך לציין שהתמדה ללא צורך ללא הגדרת מטרה וללא אהבה למה שאנחנו עושים תוביל אותנו בסופו של דבר לשאננות שהיא אויב גדול של המצוינות.


האהבה
אי אפשר להצליח בתחום שלא אוהבים. נקודה.

ייעוד
ההגדרה של ייעוד מבחינתי היא פשוט הגשמה עצמית.
לכל אחד מאיתנו ישנו ייעוד מסויים. הייעוד הזה מתגלה לנו בילדות ולמרבה הצער נשכח על ידי רובנו
בעיקר כתוצאה ממה שאנו מכנים "מערכת החינוך" והסביבה הקרובה. הייעוד שלנו מופיע בילדות ככישרון מסויים ותחום מסויים שאנו אוהבים. אם תחזרו אל רשמים וזכרונות מתקופת הילדות תגלו שהכל היה למעשה גלוי. אני למשל מאוד אהבתי טבע אמנות ואכיאולוגיה-כל התחומים האלו משתלבים היום באופן הדוק במה שאני עוסק בו. הסיבה לכך שחלק גדול מאיתנו לא מגיעים להגשמה עצמית נעוצה בחוק הבא.

סביבה
The loneliness of the long distance runner
אחד המחסומים הגדולים ביותר להצלחה וניצחון הוא הסביבה הקרובה. אם תתבוננו סביבכם תגלו שהמחסומים והפחדים שעוצרים אתכם בחיים הוצבו על ידי האנשים הקרובים אליכם. אני זוכר שכאשר החלטתי לעצב וליצור תכשיטים בעלי משמעות שיוכלו לסייע ולתת השראה לאנשים ברחבי העולם הראיתי את הדגם הראשון למישהו והוא פסק בידענות ש"אין לי שום סיכוי למכור מזה משהו..." מאז ועד היום התכשיטים הגיעו לעשרות אלפי אנשים מכל העולם. ככל שהתעמקתי בסיבה לכך שהקרובים לנו מנסים לעצור אותנו כל הזמן הבנתי מספר דברים: רובנו שבויים בפחד. בתחילה אנו מפחדים לנסות ולהיכשל. הפחד הזה גורם לנו לחוסר עשייה בכיוונים של היעד שלנו. כאשר מישהו מבחוץ מגיע עם יוזמה חדשה או רעיון חדש אנו שוללים את הרעיון כדי להצדיק את חוסר היוזמה והמעש שלנו.
הצלחה של מישהו קרוב מפחידה אותנו ומערערת את תפיסת עולנו. הדרך הטובה ביותר להימנע מהמחסום של הסביבה הוא ליצור לנו סביבה תומכת בתחום בו אנו רוצים להצליח

1+1=10 – גיוס אנשים למען המטרה
גייסו אנשים למען המטרה. שיתוף פעולה איכותי יביא לתוצאות מרחיקות לכת.
עבודת צוות תקדם אתכם במהירות ובעוצמה למטרה. אחת הדוגמאות המרתקות לעוצמת עבודת הצוות היא הבחירות האחרונות לנשיאות בארה"ב. בבחירות אלו כל אחד מהמועמדים השתמש בצורה שונה בעבודת צוות. מקקיין השתמש בשיטה הקונבנציונלית של גיוס כספים לקמפיין מקבוצה מצומצמת של מיליארדרים. לעומתו אובמה פנה באמצעות הרשתות החברתיות לאדם הפשוט וביקש ממנו לתרום סכום קטן לטובת הקמפיין. התוצאה הייתה שאובמה יצר למעשה צוות של מיליוני אנשים שנרתמו למען המטרה
ועקפו בסכום גיוס הכספים בצורה משמעותית את מקקיין והובילו את אובמה לניצחון.


שימוש מושכל בזמן שלנו
הזמן הוא המשאב הכי יקר שלנו. כדי להשתמש בזמן שלך בתבונה תוכל לעשות את התרגיל הבא:
חלק את הזמן שלך לארבעה חלקים:
1. דברים חשובים ודחופים (למשל סיום פרוייקט בזמן, טיפול בעיה בריאותית, עזרה לילדים וכיו"ב).
2. דברים לא חשובים ודחופים (שיחות טלפון, אימיילים מיותרים, פגישות לא צפויות וכיו"ב).
3. דברים חשובים ולא דחופים (קביעת יעדים ומטרות, הכנת פרויקטים גדולים, לימוד וכיו"ב)
4. והאחרון הוא דברים לא חשובים ולא דחופים (ההנאות הקטנות שלנו)
מבין מארבעת החלקים השונים היחיד שיוביל אותנו למטרה הוא מספר 3 – רק שם נמצאים
הגורמים והתהליכים שיקדמו אותנו. מספר 1 אמנם חשוב אבל מדובר במטלות מיידיות לביצוע.
הסיבה לכך אנו נמצאים כל כך הרבה זמן בחלק 2 של דברים לא חשובים ודחופים היא פשוט האשליה של תחושת הדחיפות שלהם - אנחנו חיים במעין עולם של תגובות פבלוביות בו אנחנו מרגישים צורך
מיידי לענות לכל טלפון או לפנות זמן לכל אותם גוזלי הזמן למיניהם והסחות הדעת.
התרופה הבדוקה לבעיה זו היא לעצור כל פעם ולשאול האם הדבר אותו אנו עושים מקדם אותנו לעבר המטרה או לא. מספר ארבע מהווה בשביל רבים מאיתנו מקום לברוח אליו כתוצאה מהעומס
האשלייתי שיוצר מספר 2.


ידע
ידע הוא בפירוש המגדלור והאור שמראה לנו את הדרך. ללא ידע לא נדע לעולם כיצד להגיע למטרה.
יכולה להיות לך מטרה מצויינת, צורך ודחף לממש אותה כישורים מתאימים אבל חוסר בידע ימנע ממך
להגשימה. במילים אחרות ידע הוא ה"איך להגיע לשם".


השראה
הקיפו את עצמכם במקורות השראה, קיראו סיפורים של אנשים שהגיעו להשגים משמעותיים,
ולימדו בדיוק כיצד הם עשו זאת. מעבר לתחושת המוטיבציה העצומה שתקבלו – תזכו גם בידע יקר
אותו תוכלו ליישם בדרך.אומץ
פחד הוא הגורם המשמעותי ביותר בהרחקתנו מהמטרה. הפחד מכישלון משתק רבים מאיתנו
אנחנו חייבים להתגבר על הפחדים השונים (פחד מעוני, פחד מכישלון, פחד מתגובת הסביבה וכיו"ב). מכל החוקים הקודמים אני מוצא את זה החוק החשוב ביותר. ולכן גם החלטתי לשים אותו על הטבעת באופן הפשוט ביותר:

Dare to be great!