תליון טארוט קלף השוטה זהב

תליון טארוט קלף השוטה זהב

קלף של מסע חדש וחיבור אל האינטואיציה הפנימית שלנו

 קלף השוטה

הקלף הראשון בארקנה הגדולה הוא קלף השוטה. נהוג למספר אותו כקלף מספר 0. כאשר ניבחן את משמעותו, נראה שיש סיבה לכך שהוא לא נכנס לספירה הרגילה. אכן הוא יוצא דופן .
 
בשיטות פרשנות מיסטיות, השוטה הוא לרוב זה המניע את העלילה, והארקנה הגדולה היא הנתיב שהוא לוקח על מנת ללמוד את מסתורי החיים ואת הארכיטיפים הגדולים. נתיב זה ידוע כ"מסעו של השוטה " ונהוג להשתמש במושג זה כדי ללמד את משמעותה של הארקנה הגדולה. במובן זה השוטה אכן נמצא "מחוץ" לארקנה עצמה. השוטה הוא נשמה בחיפוש אחר התנסות. הוא מייצג את החוכמה המיסטית והידע האינטואיטיבי שבתוכנו.
 
פירוש קלף השוטה בשעת הקריאה בקלפים
המסר של השוטה הוא תמיד יציאה למסע, החיפוש.  השוטה מייצג התחלה חדשה, תנועה חדשה והתחדשות בחייו של השואל.
 
זהו דף חדש, הנקי מתכתיבים של החברה ומחוקיה. זהו הקלף של אפשרויות האין סוף. לשוטה יש את כל מה שיזדקק לו במסעו והוא יוצא לעבר גילויים חדשים.
 
אין אנו יכולים להתעלם מהדואליות של קלף זה, כי השוטה יכול להיות גם טיפש, נאיבי ואופטימי יתר על המידה וללא הצדקה ממשית. יש לזכור כי הקלף לא מראה לנו את סיום התהליך אלא את הצורך בו. כמו כן , אין הוא עונה לנו בחיוב או בשלילה על שאלתנו. על כן בשאלות על השקעות כספיות בעלות סיכון או על פרשיות אהבים קלילות דעת בהקשר זה, יש לראות את הקלפים הנוספים המרמזים על סופו של תהליך זה. שכן האופטימיות הלא מוצדקת יכולה להוביל את השואל למקומות בהם הוא לא רוצה להיות.