תליון טארוט קלף המרכבה זהב

תליון טארוט קלף המרכבה זהב

חיבור העונד אל הכוחות המצויים בו להשגת הניצחון

קלף המרכבה

הקלף השמיני בארקנה הגדולה הוא קלף המרכבה. נהוג למספר אותו כקלף מספר 7
 
קלף המרכבה הוא משא הניצחון של הגיבור המנצח. מקורות הקלף הם במנהג של תהלוכות הניצחון, עוד מימי רומא העתיקה. הקלף מייצג את הקרב בו ניתן לנצח אם לאדם יש את כוח הרצון הדרוש לשם כך. זוהי היכולת שלנו להתגבר על מכשולים להשיג שליטה על כוחות עצמתיים אשר בתוכנו. הקרב יכול להיות חיצוני או פנימי. הניצחון דורש תכונות כגון ביטחון עצמי, ודאות , ועבודה קשה. כל אלה הם המפתח לניצחון.

בשעת הקריאה בקלפים
ברמה הבסיסית מייצג הקלף מאבקים וקשיים עם גורמים חיצוניים לנו, אשר בסופו של דבר מביאים לניצחון. אולם, קלף המרכבה מדבר על ניצחונות גם ברמות העמוקות יותר. זהו גם ניצחון על עצמנו. היכולת שלנו להתגבר על הקשיים הפנימיים שלנו - פחדים, חוסר ביטחון, עצלות, התמכרויות ועוד. זאת במטרה להגיעה להישגים ולהגשים את החלומות שלנו. היכולת שלנו לשלוט על רגשות ורצונות מנוגדים בתוך עצמנו, היא המפתח להשגת המטרה.
 
הקלף מעודד אותנו לא להיכנע ולהמשיך במאבק, מכיוון שהקשיים יביאו בסופו של דבר לניצחון. הקלפים מייעצים לשואל לא לוותר במקרה זה. יש להמשיך במאבק בנחישות וביטחון מלא. ישנו צורך באסרטיביות , כוח רצון, משמעת ושליטה עצמית. כל אלה יביאו את השואל לאותו מקום בו הוא יוכל "לנוח על זרי דפנה", בתהלוכת הניצחון האישית שלו.
 
בקלף ישנה  אזהרה מסוימת כנגד אגרסיביות, בתשוקה שלנו להשיג ניצחון בכל מחיר. הניצחון למען הניצחון הוא לא המטרה של שיעור זה. ישנה חשיבות רבה ליכולת שלנו לזהות ולהבין מתי המאבק וניצחון הם הכרחיים, ומתי זוהי התעקשות סתמית  של מאבק וניצחון למען הניצחון עצמו.