תליון טארוט קלף הקוסם כסף

תליון טארוט קלף הקוסם כסף

תזכורת לחיבור אל הפוטנציאל והכישורים הטמונים בנו על מנת להופכם להצלחה.

קלף הקוסם

הקלף השני בארקנה הגדולה הוא קלף הקוסם. נהוג למספר אותו כקלף מספר 1.
 
הקוסם הוא כוח היצירה של רצון ותשוקה. במובן זה, זוהי היכולת לגרום לדברים להתממש במציאות ע"י מילה או מחשבה מודעת. לכן בידי הקוסם השליטה בכוחות אלו.
וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי אוֹר; וַיְהִי-אוֹר. 
הרצון והמחשבה המודעת הם אלו שיוצרים את המציאות הפיזית שלנו.
זאת גם הסיבה שמבחינה אסטרולוגית הקוסם מיוצג ע"י מרקורי. במיתולוגיה היוונית לאל מרקורי היכולת השכלית והלשונית. מרקורי ידוע בדיבורו החלקלק וביכולתו "למכור" ולשכנע. הוא גם אל הגנבים החלקלק, אבל גם איש רפואה בעל ידע וחוכמה. הסמלים של ארבעת היסודות מונחים על השולחן בפני הקוסם, והוא יודע לשלוט בכוחות אלו בצורה מודעת ולהשתמש בהם לצרכיו.
 
פירוש קלף הקוסם בשעת הקריאה בקלפים
הקלף אומר לנו כי בידי השואל הכוח להשפיע על מהלך האירועים.לשואל יכולות, כישרונות ומשאבים העומדים לרשותו. המסר הוא לנצל את הפוטנציאל הזה ולהתחבר ליכולות של עצמך. זהו קלף של הזמנה לעשייה. הקלפים קוראים לשואל להפוך ל"קוסם" ולנצל את מלוא הפוטנציאל שלו.
 הכוח הוא בידיך!
 
יחד עם זאת הקלף אינו מבטיח לנו כי התוצאה המוצלחת תבוא לידי המימוש. נכון כי בידי השואל יש את כל היכולות להצליח ולברוא את המציאות בה הוא חושק. אך בידיו גם הבחירה לא לנצל פוטנציאל זה. קלף זה בפני עצמו, אינו מבטיח לנו הצלחה, אלא מראה לנו כי מקור ההצלחה הוא השואל עצמו. 
הקלפים מרמזים לנו כי יש דבר מה המונע מהשואל לנצל את הפוטנציאל הנפלא שיש בידיו, בין אם זה תחושת החוסר ביטחון שלו עצמו או דבר מה חיצוני המשפיע עליו. בכל מקרה הקלף מעודד את השואל להתגבר על מכשולים אלו ולהפוך לאותו הקוסם שכל המשאבים והיכולות בידיו.