תליון הדהרמה זהב

תליון הדהרמה זהב

להזכיר לעונד שקיימת דרך להשתחרר ממעגל הסבל.

 תליון הדהרמה

האויב הגדול ביותר שלך אינו יכול לפגוע בך כמו המחשבות שלך עצמך

תליון הדהרמה מכיל בתוכו את העיצוב של עלה הפיקוס רליגיוסה הידוע בכינויו עץ הבודהי. תחת העץ ישב הנסיך סידהרתא גואטמה למשך 49 יום עד שהגיע להארה מלאה ונעשה לבודהה.

העץ גדל ממש ליד הסדנא שלי. השכן שלי ניסה פעם להרוס את העץ, דוגמא לבורות הגדולה של המין האנושי... אבל העץ ממשיך לגדול ולהתחזק.

הסמל בתוך העלה בתליון נקרא גלגל הדהרמה הידוע גם כדרך שמונת השלבים. זוהי הדרך שאותה גילה סידהרתא להשגת הארה ולהפסקת הסבל. הדרך משמשת לפתח תובנה למציאות ולטבע של התופעות ולהעלים חמדנות, שנאה ואשליות.
דרך שמונת השלבים היא האמת הרביעית מתוך ארבעת האמיתות הכלליות על כך שסבל קיים וקיימת דרך ליציאה ממנו. דרך שמונת השלבים נקראת גם "דרך האמצע" מפני שהיא אינה לוקחת אותנו לקיצוניות של הרעבה עצמית או לחמדנות של חיים בעבור סיפוקים מיידיים.הסיפור מאחורי התליון:
לפני כחודש היה לי חלום מלא בסמליות. במהלך השבוע שקדם לחלום עסקתי רבות בשאלה האם הנשמה שלנו מפסיקה להתקיים כשאנו מתים או שהיא מתאחדת עם הנשמה הכללית העולמית.

בחלום, הגעתי להלוויה של עצמי, בלתי נראה. לפתע מישהו מהקהל דיבר ואמר שאני אתעורר שוב בעוד כ – 13 מליון שנה. מיד אחר כך התעוררתי.

לקח לי שבועיים נוספים להיזכר שגיל העולם לפי המדענים הוא 13 מליארד שנה. חשתי שקיבלתי תשובה כלשהי – בתוך הקיום הנוכחי אנו כל הזמן נולדים ומתים והנשמה שומרת את זהותה. כשנגיע לסוף המחזור הנשמה תוטמע חזרה בתוך הנשמה הכוללת ונגיע למצב של אחדות ואהבה אינסופית ונשיל את הזהות האישית שלנו...