תליון טארוט קלף הכוהנת הגדולה

תליון טארוט קלף הכוהנת הגדולה

לעודד את העונד להשאר בחוסר ודאות תוך הקשבה לקול הפנימי ולאינטואיציה שלנו.

קלף הכוהנת הגדולה

הכוהנת הגדולה הוא קלף של ידע אינטואיטיבי ועמוק. זוהי דמות נשית דומיננטית וחזקה, בעלת כוח ועוצמה רוחנית. רבים ממפרשי הקלפים יגידו לכם כי כאשר הכוהנת הגדולה מופיעה בפריסה – "רב הוא הנסתר על הגלוי". משפט סתום שלרוב לא נצליח להסיק ממנו דבר. ואכן קלף הכוהנת הגדולה הוא אחד הקלפים היותר קשים להבנה ולפירוש, הן לתלמיד המתחיל והן לפרשן המנוסה.

בגדול, נוכל לומר כי הכוהנת הגדולה מייצגת את האינטואיציה, את הנסתר ואת הלא מודע. אולם הקושי בהבנת הקלף נובע מאי היכולת שלנו להבין ולקבל את מה שהמושגים הללו מביאים לחיינו. חוסר הוודאות הוא בן הלוויה הנצחי של האינטואיציה. הכוהנת הגדולה מייצגת את המתח שבין הצורך שלנו בוודאות, לאותה תחושה פנימית שאין אנו יכולים להסבירה. זהו המקום שקודם לידיעה הודאית. זהו המקום שבו אנחנו לומדים לקבל שאין ביכולתנו לראות את כל התמונה בשלמותה. המקום של הענווה שלנו מול מסתורי היקום אותו אין אנו יכולים לתפוס בשלמותו. המקום של חוסר שליטה ופחד. מכיוון שהמוח האנושי שואף תמיד להבין, לנתח, ללמוד; קשה לנו לקבל את אותה התחושה הפנימית והלא מבוססת , אותה לא ניתן להסביר במושגים הגיוניים ועליה לא ניתן לשלוט באמצעות ההיגיון. רובינו לא נאהב להיות במקום זה. הכוהנת הגדולה היא השער שבין הגלוי והנסתר.

הכוהנת הגדולה קוראת לנו לקבל את המסתורין, לקבל את העובדה כי כרגע אין תשובה בשבילנו. כל מה שעלינו לעשות הוא להקשיב לקולנו הפנימי ולא לקולות החיצוניים של סביבתנו, ולתת לדברים להתרחש בלי לנסות לתמרן אותם. לתת לדברים לנוע במסלולם. חוסר וודאות ופחד מסוים מפני הלא ידוע מלווים את השואל בתקופה זו. התחושה של חוסר שליטה במתרחש היא זו שכנראה דוחפת את השואל לנסות ולקבל תשובות. אולם המצב גם מאלץ את השואל להתמודד אם המקומות הלא צפויים והלא הגיוניים או האינטואיטיביים שבתוכו. בבוא הזמן התשובה תגיע. הדברים יתבהרו ואנו נגלה שכאשר נתנו לחיים להוביל הם הובילו אותנו בדיוק למקום בו אנו אמורים להיות. תהליך זה הוא קשה לרובינו ודורש אמונה והקשבה. על כן זהו שיעור חשוב ביותר, אותו יש לעבור על מנת שנוכל לצמוח ולגדול.

התליון מבוסס על סדרת קלפי הטארוט של קארין איסטון.