תליון טארוט קלף הקיסרית כסף

תליון טארוט קלף הקיסרית כסף

לחבר את העונד לכוח החיים המביא שינוי התחדשות ויצירה.

קלף הקיסרית

הקלף הרביעי בארקנה הגדולה הוא קלף הקיסרית. נהוג למספר אותו כקלף מספר 3
הקיסרית מייצגת את הארכיטיפ של האם, היוצרת חיים והמזינה. חפיסות קלפים שונות מייצגות את הקיסרית כאלות פריון מכל תרבויות העולם, האלמנט הנשי היוצר. לעיתים הקיסרית היא הרחם בו מתהווה היצירה עד שהיא מוכנה לצאת לאוויר העולם ובקלפים רבים היא מתוארת בהריון.
קיסרית היא אמא אדמה והנותנת את מתנותיה הארציות. היא כוח החיים המזין והנותן חיים לכל. כוחה של הקיסרית הוא כוח החיים הבסיסי שהוא מעבר לאינטלקט. זוהי ההזנה הטבעית והאינסטינקטיבית של אמא אדמה , שנותנת חיים לכל יצור חי, בתהליך לא מודע ולא מחושב לחלוטין. כל דבר הנולד בחומר, מבשיל בתוכה ונולד דרכה. היא האספקט הנגיש והידידותי של הארכיטיפ הנשי: אמהות אהבה וחמלה, סמל המיניות והרגש. האם הגדולה המייצגת את תחילת החיים. כוח החיים המביאים שינוי, התחדשות. היא מייצגת את יצירת החיים בכל הרבדים.

בשעת הקריאה בקלפים, קלף הקיסרית הוא קלף חיובי מאוד. הוא מייצג פריון, הצלחה ושגשוג. הדבר נכון לגבי כל תחומי החיים: אהבה, אומנות או עסקים. המסר של הקלף הוא ליישם בחיינו את כל העקרונות אותם הוא מייצג. עלינו להיות פוריים, ללמוד להתחבר לכוח היצירתי שבתוכנו.

קלף זה קורא לשואל להשקיע בתמיכה והזנה של אותו הדבר עליו נשאלה השאלה. יש להיות סובלני ולתת לדבר לדגור, להזין אותו ולתת לו זמן להבשיל עד שיהיה מוכן להיוולד. הדבר יכול לייצג את תהליך ההבשלה של רעיון או פרויקט כלשהו. הקיסרית היא זו שנותנת לרעיון את החיים.

הקיסרית מייצגת את האם גם במובן הפיזי והפשטני. היא יכולה להעיד על יחסים של השואל עם אימו. בנוסף, קלף הקיסרית יכול להעיד על הריון ולסמל פריון.