תליון יין יאנג כסף

תליון יין יאנג כסף

להביא לעונד תחושה של אחדות ואיזון. מתאים לזוגות סמל של זוגיות

תליון היין יאנג

היין יאנג היא תפיסה פילוסופית אסייתית קדומה שרואה בקטבים מנוגדים או כוחות הפוכים - כוחות המשלימים זה את זה ואף מגדירים אחד את השני. כוחות מנוגדים המהווים נקודת ייחוס ומשלימים אחד את השני לאיזון. כל כוח צומח מהשני, כמו למשל אור וחושך או זכרי ונקבי. הפילוסופיה הזו מופיעה גם בטאואיזם שמדבר על הכוחות האלו ככוחות דינמיים בין תנועה ומנוחה, כאשר אחד הכוחות מגיע לשיא עצמתו הוא הופך לכוח האחר.

בטאואיזם היין יאנג מיוצגים על ידי הסמל הקלאסי שבתליון שנקרא טאיג'יטו Taijitu
היין הוא החלק השחור עם הנקודה הלבנה שמיוצג בתליון על ידי החלק שבו נמצא העגור עם העיגול הריק. היין מייצג רכות, איטיות, כוח פסיבי, פיזור וקור. היין הוא הכח הנקבי והוא מקושר למים, אדמה, לירח וללילה. בתליון השלם המורכב משתי מתכות שונות הוא מופיע כחלק שעשוי מכסף.

היאנג הוא החלק הלבן עם הנקודה השחורה שמיוצג בתליון על ידי העגור עם העיגול המלא. היאנג מייצג קשיות, מוצקות, מהירות, חום, ריכוז, כוח אקטיבי והוא מקושר לאש, שמיים, שמש ויום. בתליון השלם המורכב משתי מתכות שונות הוא מופיע בזהב.

העגור שבתליון הוא סמל אסייאתי קדום של שקט פנימי, נאמנות, אריכות ימים ויופי.

מטרות התליון:
אותם כוחות קוסמיים שמיוצגים בתליון פועלים עלינו גם ברמה האישית, הזוגית והיומיומית. לתליון יש מספר שימושים אישיים להשראה והזדהות אישית עם הסמל. ניתן לרכוש את הסמל השלם בתור ייצוג של האיזון המושלם. דרך שניה היא לרכוש את היין והיאנג בנפרד. במצב זה הם משמשים כסמל מאזן לעונד התכשיט. למשל אדם קפריזי ואגרסיבי יכול להשתמש בסמל היין כסמל מרגיע בעוד שאדם שסובל מחוסר באסרטיביות יכול לענוד את סמל היאנג בתור סמל ממריץ שמניע לפעולה.

השימוש הנוסף הוא כמובן לבני זוג כאשר כל אחד מהשניים הולך עם אחד החלקים כסמל משלים של השני. ניתן גם לחרוט את ראשי התיבות של כל אחד מכם על גבי התליון.