תליון אורובורוס זהב עם יהלומים

תליון אורובורוס זהב עם יהלומים

להעצים את העונד עם אומץ לקבל שינויים מרחיקי לכת. לעורר יצירתיות, התחדשות, וריפוי.

תליון האורובורוס 

האורובורוס מסמל ברמה האישית את היכולת לברוא את עצמנו מחדש ולתת לנו את ההשראה לבצע שינויים מרחיקי לכת בחיינו. ברמה הקוסמית זהו הסמל של היקום עצמו שבורא את עצמו מחדש מתוך עצמו או כמו שסטיבן הוקינג אמר - חוק הגרביטציה מאפשר למעשה ליקום לברוא את עצמו מחדש לנצח.

הספור של הטבעת החל לפני כשנה כאשר חיפשתי ליצור את הסמל קוסמי אולטימטיבי, סמל של קסם אמיתי ומושלם. רציתי ליצור תכשיט שמי שיענוד אותו יוכל לחולל שינוי לטובה בחיים שלו. לאחר מספר שבועות יצרתי את טבעת האורובורוס. בבואי לתאר את הטבעת באתר ובהסברים בחרתי להימנע מלהדגיש את כוחה האמיתי של הטבעת. צירפתי הסבר על משמעות הסמל ועל כך שהוא יכול לשמש את העונד להעניק לו אומץ לקבלת החלטות שישנו את חייו. את הרעיון המקורי של טבעת קסם שתחולל שינויים מרחיקי לכת בחיי העונד שמרתי לעצמי. הטבעת הוצגה בסוף 2011 כחלק משני סמלים של התחדשות לקראת 2012.

מקורותיו של האורובורוס בקדמונים שהתבוננו בזוחלים שונים וראו אותם משילים את עורם ולכאורה נולדים מחדש. במוזיאון נתקלתי אפילו בקמעות של נחשי נחושת ממקדש מצרי ממכרות הנחושת הקדומים של תמנע מה שמזכיר את ספור נחש הנחושת מנדודי בני ישראל במדבר.

המקום המפתיע ביותר שבו נתקלתי בסמל הזה במשמעותו האישית העמוקה ביותר היה אצל ניל פירט המתופף של ראש. ניל הוא מוזיקאי ידוע ואחד מהמתופפים הגדולים בעולם. הטקסטים המתוחכמים שלו כמו גם המהלכים המורכבים שלו על התופים העניקו לו את הכינוי “הפרופסור”. יום אחד בזמן שחיפשתי ברשת חלקים לרכב אספנות נתקלתי בבלוג על אופנועים.

בבלוג הופיע ספור מעניין:
אחד מהשירים באלבום “Moving Pictures” נקרא "Red Barchetta". השיר מבוסס על ספור שנכתב על ידי סטודנט צעיר למגאזין רכב בשנת 1973 ומתאר עתיד שבו תקנות ממשלתיות נוקשות גורמות להיכחדותם של הרכבים הישנים לטובת רכבים מגושמים ונטולי חדוות נהיגה. השיר היה מטאפורה לחברה שכופה על האינדיבידואל היצירתי להיכנע לבינוניות שלה. במשך השנים ניל חיפש את כותב הספור ללא הצלחה עד שלבסוף הוא מצא אותו והזמין אותו למסע אופנועים שתועד באותו בלוג.

רק מאוחר יותר גיליתי שבשנת 1997 הוא איבד את בתו היחידה בתאונת דרכים ואת אשתו כעבור כעשרה חודשים למחלת הסרטן. בעקבות הטרגדיה הזו הוא יצא למסע על אופנוע לאורך צפון ומרכז אמריקה בו הוא כיסה מרחק של 55000 מייל כמסע של ריפוי עצמי. בסופו של דבר הוא חזר ללהקה וכאשר התבוננתי בהופעה שלהם לא ממזמן שמתי לב שכל סט התופים הענק שלו וכל הבמה מכוסה בסמל האורובורוס...