טבעת מסע אלף המיילים כסף

טבעת מסע אלף המיילים כסף

לעודד כוח רצון ונחישות אך תוך פעולה חסרת מאמץ (Wu Wei)

טבעת מסע אלף המיילים

הטבעת נועדה לעודד כוח רצון ונחישות ולכוון אותנו ללמוד ולחוות את עקרון הפעולה ללא מאמץ (Wu Wei).

טבעת מסע אלף המיילים היא עוד יתוף פעולה עם אחי רב האומן וחרט יוני וויצמן. טבעת זו היא עוד טבעת שנעשתה בהוקרה לספר משנה החיים - ספר הטאו. הטאואיזם היא פילוסופיה שבבסיסה הבנת דרך פעולת היקום דרך עקרונות היין והיאנג - הכוחות המאזנים של היקום. היש והאין, הזכרי והנקבי והבנת דרך הפעולה ללא מאמץ, עקרון המכונה wu wei.

הטאו עצמו הוא מושג חסר הגדרה למרות שמילולית פירושו "הדרך". השימוש במושג זה בטאואיזם מופיע תמיד בצירוף כלשהו (למשל הדרך המציאותית או הטבעית) זאת מכיון שהטאו בלתי ניתן להגדרה. פילוסופיה זו מזכירה את הבודהיזם שגם בו התודעה נעדרת הגדרה והמציאות נעדרת קיום או ממשות אמיתית. גם הטאואיזם נבע מתוך התבוננות בתהליכים שמתרחשים בטבע וביקום והשלכתן על האופן שבו כדאי לאדם לנהוג על מנת להגיע לאיזון מושלם ולפעולה ללא מאמץ. הדרך הטובה ביותר לנסות ולהגדיר את הטאו היא להתייחס אליו כאל עקרון הפעולה ממנו נובעים כל הדברים-היין והיאנג היש והאין.

הספר הוא חיבור הכולל 81 שירים קצרים, השירים מתארים את צורת ההתנהגות הראויה על-פי התפיסה הטאואיסטית, השואפת לאזן בין היסודות השונים והמנוגדים של הקיום, ולהגיע להרמוניה עם דרכם הטבעית של הקיום. הרמוניה זו מושגת על ידי חיי פשטות ומתינות וחיים על פי מה שמכונה "שלושת האוצרות" - חמלה, ענווה ומתינות וגישה הדוגלת בהתערבות מזערית ככל הניתן על-מנת להשפיע על סביבתנו. האמיתות שבדרך הטאו נראית לצערנו באופן גלוי בדרך שבה אנושות נבערת וחסרת מודעות יוצרת חורבן כלכלי ואקולוגי על ידי תאווה חסרת שליטה שנאה וקיצוניות.

המשפט על הטבעת אומר כך - "מסע של אלף מיילים מתחיל בצעד אחד".
המשפט מדגיש את העובדה שבזרע קיימת כבר תמונת העץ. חשוב להבין שהטקסט אינו מעודד לפעולה עיוורת או חסרת מעצורים אלא לפעולה חסרת מאמץ (Wu Wei). לאו צה הדגיש את השימוש בכוח רצון ונחישות על מנת שלבסוף נגיע למצב של פעולה ומחשבה מאוחדים. החיים וכל דבר בתוכם מתחיל במחשבה אשר מובילה לפעולה. כמו מוזיקאי מוכשר שדרך שנים של אימון ונסיון משלב את המחשבה ואת הפעולה בצורה הרמונית לתוך החיים.