טבעת מוביוס - זהב

טבעת מוביוס - זהב

ליצור אחדות בחיינו

דגם טבעת מוביוס משמש כמודל של צורה הנקראת רצועת מוביוס, מיישם בתוכו מספר רעיונות גיאומטריים רוחניים המושתתים בגיאומטריה המקודשת. כדי להבין באופן מוחשי את רעיון הטבעת יש לקחת נייר- דף A-4 ולגזור מתוכו שתי רצועות באורך הדף (כ-24  סנטימטר) וברוחב של כ- 4 סנטימטר. כעת יש לחבר את הקצוות של הנייר בעזרת נייר דבק אבל לפני חיבור הקצוות יש לסובב את אחד הקצוות חצי סיבוב כדי לקבל את טבעת מוביוס.
לטבעת זו יש רק צד אחד כלומר הפנים והחוץ לא קיימים כאן. במודל זה אין פנים ואין חוץ...על מנת לראות זאת בבירור שרטטו קו לאורך הטבעת הראשונה עד שסוף הקו יתחבר לראשיתו. כעת חפשו את הצד השני, זה שאין על גביו קו ותיווכחו שהוא לא קיים. זהו הרעיון של הבורא שהוא הכל ויצר את הכל מתוך עצמו.

האדם חווה את המציאות של האחד בצורה אשלייתית של דואליות, של טוב ורע ולכן רובנו לא רואים את הכח האחד המקשר בין כל ההתרחשויות והדברים. כדי להדגים זאת קחו מספריים והתחילו לחתוך את רצועת הנייר לשניים כאשר תסיימו לגזור תגלו שבמקום שתי טבעות קיבלתם טבעת אחת יותר גדולה – הרעיון המובע כאן הוא שהדואליות לא קיימת באמת אלא רק כאשלייה.

כעת נעבור לרעיון הבא שקיים בטבעת – כיצד הבורא יצר את הכל מתוך עצמו. בהדגמה זו תוכלו ליצור את רעיון השילוש הקדוש שקיים בכל וחייב להתקיים בתהליך של בריאה- בורא (היוצר), ברוא (יצור, יצורים), בריאה(יצירה ,תהליך הבריאה עצמו). גזרו את הטבעת השניה במרחק של שליש מקצה הנייר. כאשר תסיימו את הגזירה תגלו שיצרתם שתי טבעות – אחת גדולה ואחת קטנה אחת בתוך השניה. דוגמא זו מביעה את הרעיון של מאקרו (הבורא), מיקרו (הברואים) והיחס ביניהם בבריאה. שימו לב שכל התהליך החל מאחד שאין לו פנים ואין לו חוץ.

טבעת מוביוס מצוינת כמתנה בין בני זוג לציון אחדות, יום נישואין וכדומה.