קמע מצרי עתיק להגנה בלידה - זהב

קמע מצרי עתיק להגנה בלידה - זהב

תליון מצרי עתיק להגנה בלידה והריון

 קמע מצרי עתיק להגנה בהריון ולידה
בעבר הרחוק לידה וינקות נחשבו מאוד מסוכנים גם לאשה וגם לילד. במצרים העתיקה, קסם ואמונה סייעו קבות להתמודדות עם איומים אלה ושימשו כאמצעי התמודדות עם הרוע שיכול לפגוע באם ובילד. קמע תאורת (אלה מצרייה של לידה ופריון) נחשב מאוד פופולרי ושימש נשים בהריון להגנה על ההריון וללידה מוצלחת. היא נחשבה כעוזרת לנשים לעבור את הצירים ולהפחיד את השדים שעושיים לפגוע באם או בילד במהלך הלידה.

האלה תאורת
אלת האמהות ומגינת נשים וילדיהן. אלת פריון ולידה. תאורת נתפשה כאלה המגינה מפני רוע על ידי ריסונו. היא הוצגה בדרך כלל כשילוב בין תנין עם רגליים וידים של אריה. החזה שלה הוא של אשת אדם והבטן שלה של אשה בהריון. לעיתים קרובות היא אוחזת הירוגליף עם הסמל sa שנועד להגנה. לעיתים קרובות היא אוחזת בענח', סמל החיים או בסכין שנועד לאיים על רוחות רעות. סכין הקסם, הידוע דם בשם apotropaic wand (מרחיק הרוע). הסכין עשוי בדרך כלל משנהב היפופוטם, תוך גיוס את עוצמתו הרבה של החיה המפחידה נגד הרוע.

התיאורים וחריטות על גבי הקמע היו של מגוון סמלים להגנה כגון תאורת מחזיקה בסכין, BES המוצג כגמד גרוטסקי, אלה צפרדע HEKET שגם היא ידועה להגנה על לידה וראשי אריות ואלים אחרים להגנה.