תליון עץ האהבה כסף

תליון עץ האהבה כסף

מסמל את האהבה האידיאלית שבה הזכרי, הנקבי והטבע נמצאים בהרמוניה.

תליון עץ האהבה

דימוי העץ עם הענפים והשורשים מסתיר בתוכו את סמל העתיק של היין יאנג. היין יאנג היא תפיסה פילוסופית אסייתית קדומה שרואה בקטבים מנוגדים או כוחות הפוכים - כוחות המשלימים זה את זה ואף מגדירים אחד את השני. כוחות מנוגדים המהווים נקודת ייחוס ומשלימים אחד את השני לאיזון. כל כוח צומח מהשני, כמו למשל אור וחושך או זכרי ונקבי. הפילוסופיה הזו מופיעה גם בטאואיזם שמדבר על הכוחות האלו ככוחות דינמיים בין תנועה ומנוחה, כאשר אחד הכוחות מגיע לשיא עצמתו הוא הופך לכוח האחר.

בטאואיזם היין יאנג מיוצגים על ידי הסמל הקלאסי שבתליון שנקרא טאיג'יטו Taijitu
היין הוא החלק השחור עם הנקודה הלבנה שמיוצג בתליון על שורשי העץ. היין מייצג רכות, איטיות, כוח פסיבי, פיזור וקור. היין הוא הכח הנקבי והוא מקושר למים, אדמה, לירח וללילה. היאנג הוא החלק הלבן עם הנקודה השחורה שמיוצג בתליון על ידי הענפים. היאנג מייצג קשיות, מוצקות, מהירות, חום, ריכוז, כוח אקטיבי והוא מקושר לאש, שמיים, שמש ויום.

מטרת התליון:
אותם כוחות קוסמיים שמיוצגים בתליון פועלים עלינו גם ברמה האישית, הזוגית והיומיומית. התליון מייצג את האידיאל הנעלה של האהבה שבה הזכרי, הנקבי והטבע פועלים בהרמוניה מוחלטת ומאזנים אחד את השני. התליון גם מייצג את הנתינה המושלמת שבה כל גורם וכל מעשה מביאים לתוצאה שמזינה מעניקה ומחזקת את מהות הקיום שהיא אהבה.