תליון ילדי הכוכבים כסף וזהב

תליון ילדי הכוכבים כסף וזהב

מכמות מוגבלת של אבני טקטייט. סמל של מודעות טהורה ושל רוחניות.

תליון ילדי הכוכבים בכסף וזהב

כל אבן שונה כמובן, אך בערך באותו הגודל והמשקל.


עם סיום שנת 2013 החלטתי ליצור משהו בעל משמעות עבור חבריי ברחבי העולם, ובחרתי בעץ העולם של המאיה. 
עץ העולם של המאיה הוא אחד הסמלים הקוסמיים האהובים עלי ביותר.

היות ואני משתדל להישאר נאמן למשמעות המקורית של הסמלים פרסמתי את השרטוט לתליון זה בעמוד הפייסבוק שלי ושמחתי לקבל את ההסבר הבא של נפר כפרי, בעל דוקטורט בלימודי המאיה לדמות עץ עולם המאיה:
זוהי דמות מראה של גילוף באבן מהאתר הארכיאולוגי של המאיה - איזפה. עץ העולם נובע מגוף של תמסח והציפור השמיימית נחה על ענף בראש העץ. השאמן בצד שמאל מחזיק במטה בעזרתו הוא מתקשר עם אבותיו.

דמות עץ העולם של המאיה הוא תיאור מדוייק של עץ הציבה, בעל הגזע דמוי הבקבוק אשר מכוסה בקוצים. עץ זה הזכיר לאנשי המאיה את גוף הקרוקודיל. עץ הקרוקודיל הפך לסמל הקוסמוס או סמל שביל החלב. הסיבה שבחרתי בסמל זה היא שהינו אחד הסמלים הראשונים שהאדם יצר עבור היקום, ומכיוון שבסופו של דבר כולנו ילדים של הכוכבים. כל אטום בגופנו הגיע מסופרנובות אינסופיות שהתרחשו בחלל.

זהו סמל רב עצמה משום שהוא מתאר תודעה טהורה. הוא מתאר כיצד ילד הכוכבים מנסה להבין את עצמו ואת היקום.

האבן בתחתית התליון היא מולדובייט טקטייט נדיר - שאריות של מטאוריט שהתנגש בכדור הארץ לפני כ-15 מליון שנים, ואשר ניתן למצא בדרך כלל בצ'כיה.

פעמים רבות התבקשתי ליצור חפץ עם טקטייט יפה, אשר ידוע בתכונותיו הרוחניות. כאשר מצאתי את אבני המולדובייט הללו לפני מספר חודשים ידעתי שאהיה חייב ליצור עבור אבנים אלה משהו מיוחד.

שימו לב שנכון לעכשיו אני אמור לקבל רק 20 אבנים, וברגע שיימכרו תליונים אלה, ייקח זמן עד אשר אוכל למצא אבנים נוספות, היות ורק מכרה אחד לאבנים אלה נותר.