תליון לוח האמרלד כסף וזהב (*מהדורה מוגבלת*)

תליון לוח האמרלד כסף וזהב (*מהדורה מוגבלת*)

מבוסס על לוחות האמרלד של הרמס עם סמל האורובורוס וסמל המונאד

תליון לוח האמרלד כסף וזהב (*מהדורה מוגבלת*)

לוח האמרלד של הרמס הוא אחד הטקסטים המיסתוריים החידתיים והסודיים ביותר. הטקסט נגזר מתוך המסורת ההרמטית המבוססת על פילוסופיה מצרית ויוונית עתיקה. הטקסט משוייך לדמות מיסתורית הידועה כהרמס טריסמגיסטוס - שילוב של Thoth אל החכמה המצרי והאל היווני הרמס. בטקסטים ההרמטיים הקדומים הרמס דן עם תלמידיו בטבע האמיתי של הקוסמוס, הטבע, התודעה וכדומה.

לוח האמרלד הוא הטקסט ההרמטי המפורסם ביותר ונאמר עליו שהוא מכיל את הסוד של ה- Prima Materia - הבסיס לכל דבר ולקיום אשר הינו חסר צורה ונמצא מעבר להגדרה כלשהי (זוהי גם הסיבה לכמות הסמלים המרובה בשפה האלכימאית). ה- Prima Materia או ה-אתר מתואר גם על ידי אלכימאים עתיקים כ- Anima Mundi או "נשמת העולם". זוהי הנשמה או האחדות המחברת בין הכל והיא הכל.

האלכימאים האירופאים האמינו שזה המתכון הסודי למה שהם קראו אבן הפילוסופים - חומר שעליו נאמר שיש בו את הכוח להמיר חומר (כגון להמיר נחושת לזהב) ולהעניק חיי נצח ולכן נקרא גם שיקוי החיים.

במשך השנים ולאחר התעמקות במילים שבטקסט, התגלו שכבות הנסתרות בעלות משמעויות רבות המסתתרות בטקסט. הטקסט אוצר בתוכו רעיונות הקשורים לטאואיזם ולבודהיזם. היה זה לא אחר מאשר סר אייזק ניוטון, אחד מגדולי המדענים של כל הזמנים, שטען שרעיונות רבים שלו הגיעו בהשראת הטקסט של לוח האמרלד (שאותו גם תרגם).

כשניגשתי לעצב את הטקסט כתליון, החלטתי להוסיף ולשלב את הסמלים היוונים העתיקים והמצרים העתיקים עם סמלים של אלכימיה. בחלק הקדמי של התליון על המסגרת החיצונית העגולה מופיעים ארבעת האלמנטים (אוויר, אש, אדמה ומים) עם ההירוגליפים המצריים העתיקים המסמלים אותם. 

במרכז התליון משובצת אבן אמרלד. צורת התליון היא עיגול עם נקודה באמצע - סמל אלכימי עתיק הנקרא מונאד. המונח מונאד מגיע מהמילה היוונית העתיקה Menein שמשמעותו להיות יציב ומהמילה היוונית העתיקה Monas שמשמעותה אחדות. היוונים העתיקים קראו למונאד - הבסיס, העיקר והיסוד והבונה.

בחלק האחורי של התליון בעיגול החיצוני ישנו סמל האורובורוס המייצג באלכימיה של ה- Prima Materia ואת השינוי התמידי של החומר ושל הייקום. בחלק האחורי של התליון במרכז ישנו הסמל העתיק של האלכימיה

מכיון שאני מאמין שבכוחם של הרעיונות בטקסט והרבדים הנסתרים שבו לשנות את התפיסה ואולי גם את התודעה של הקורא, החלטתי ליצור תליון של הטקסט לעצמי וכמובן לשתף אותו איתכם.