צמיד היום הראשון של הבריאה זהב

צמיד היום הראשון של הבריאה זהב

סמל עתיק של הבריאה ושל התחדשות. השראה לחיבור אל הכוח הבסיסי של הבריאה.

מבנה הצמיד נקרא בשם חתך דגים או היום הראשון של הבריאה. זהו סמל התודעה האינסופית הנמצאת בכולנו, שלומדת וחווה את עצמה דרך הבריאה. מבנה פשוט זה מורכב משני מעגלים חופפים בעזרתם ניתן להסביר את כל המתמטיקה הגאומטרית של המציאות בה אנו חיים.

זהו סמל עתיק של ידע, חכמה ואהבה.

שתי הדמויות בעלות הכנפיים נקראות כרובים ומייצגות את הזכרי, את הנקבי ואת האיזון המושלם בין שני כוחות אלה המרכיבים את המציאות. הכרובים היו מצויים על חפצי אמנות קדושים במצרים העתיקה וכמובן על ארון הברית. סקיצות של חתך דגים נמצאו גם הן במצרים העתיקה, עם כתבים יוונים עתיקים, דבר המעיד על כך שכנראה נוצרו על ידי מאמיניו של פיתגורס, הפילוסוף היווני שהשתמש במבנים מתמטיים / גאומטריים אלה כאבני הבנייה של המציאות, ההרמוניה והמוסיקה.

במצרים העתיקה, נעשה שימוש בפרח הלוטוס (המופיע משני צידי הצמיד) בטקסים דתיים רבים כנראה בשל הסגולות הפסיכואקטיביות העדינות של צמח זה (צמח זה נקרא גם בשם הלוטוס הכחול של הנילוס, נימפאה, שושנת הנילוס הכחולה או הלוטוס המצרי הקדוש). סמל הלוטוס המצרי סימל את השמש ואת החיים שלאחר המוות, מאחר וניצני הפריחה שלו מופיעים על פני המים לתקופה של 2-3 ימים וכשהם מוכנים הם פורחים בבוקר ונסגרים אחר הצהריים.

פרח הלוטוס היפהפה תואר גם כמיכל המקורי בו נוצר אטום שנחשב לאלוהי הבריאה או הבורא עצמו. אטום נחשב לאל הראשון, האל שיצר את עצמו בעודו יושב על סוללה במים הקדומים. אטום הוא האל של כל מה שהיה לפני הבריאה וכל מה שיהיה לאחר הבריאה. במעגל השמשי האל אטום והאל ח'פרי מופיעים יחד, האחד מסמל את השמש העולה והאחר את השמש השוקעת, ולכן הם מסמלים את מחזור השמש כולו.

אטום היה אל שנוצר על ידי עצמו, היישות הראשונה שנוצרה מהחושך ומתהומות אינסופיים שהקיפו את העולם לפני הבריאה. הוא היה תוצר האנרגיה והחומר שהיו בכאוס