תליון מסע החיים כסף (עגול)

תליון מסע החיים כסף (עגול)

סמל עוצמתי עבור חוקרי האמת. גורם לנו להכיר באשלית המציאות כדואלית ולמצוא אחדות ושלמות.

 עיצוב התליון נעשה בהשראת תרבויות שונות, סגנונות שונים, תקופות שונות שכולם תופסים את מהות המסע האנושי. במרכז ישנו העתק שיצרתי של מטבע רומי עתיק מהאוסף הפרטי שלי. הכיתוב סביבו בעברית לקוח ממילות השיר קשמיר של לד זפלין "אב ארבעת הרוחות מלא את מפרשיי בחלוף ים השנים". משמעות ארבע המילים במסגרת החיצונית היא ככל שאדם נוסע יותר, הוא יודע פחות, לקוחה מתוך הטאו-טה-צ'ינג.

ליצירת אמנות זו משמעויות שונות ורבדים שונים. הגיבור בסיפור התליון הזה - החייל הרומי שבונה אימפריות אשר בסופו של דבר מתפוררות ונופלות לים השנים, ולכן הוא מחפש מקלט מאשליות העולם - זו הסיבה לתפילה המקיפה את המטבע.

האותיות / הפונטים העבריים לקוחים מתוך מגילות ים המלח שנכתבו על ידי האיסיים בזמן בית שני בירושלים, שנחרב על ידי הרומאים. זה הוא סמל של התפיסה המוטעית של האדם למושגים "אנחנו והם", תפיסה דואלית שגויה.

לאורך הזמן אויבים וחברים משנים תפקידים, ומעבר לאשלייה זו קיימת רק האחדות והשלמות. ארבע המילים על המעטפת החיצונית הן הלקח הסופי שכל אחד מאיתנו יכול לקחת לעצמו. ככל שאדם נוסע יותר, הוא יודע פחות, משפט הלקוח מהטאו-טה-צ'ינג - הספר הטוב ביותר שנכתב אי פעם לטעמי. 

מאחורי תליון זה עומד הרעיון כי עולם זה פתוח לאינטרפרטציה פנימית, ומקור הכוח והידע של האדם טמון תמיד בתוכו, וזו ההשראה שהתליון מבקש להשרות על העונד אותו.

סמל רב עצמה למחפשים אחר האמת, אשר נותן תובנה לתפיסה המוטעית שלנו את המציאות כדי שנוכל למצא אחדות ושלמות.