קמע ספיקה כסף (*מהדורה מוגבלת*)

קמע ספיקה כסף (*מהדורה מוגבלת*)

להביא שפע, שמחה ופוריות. קמע כוכב קבוע עם עלי מרווה.

קמע ספיקה כסף (*מהדורה מוגבלת*)

קמע כוכב קבוע עוצמתי - לשפע, מזל טוב, אושר והגנה.

מכיל מרווה שקטפתי ועלה בוצע קידוש.

הקמע עוצב ביחד עם האסטרולוג מיכאל אופק.

התליון מכיל מרווה - צמח קדוש המקושר לספיקה לפי הכתבים העתיקים. העלים נקטפו על ידי וקודשו בזמן המתאים. חזית הקמע מכילה את האלה העתיקה סאלה ומאחור מופיע החותמת העתיקה של ספיקה.

הכוכב ספיקה הוא אחד הכוכבים הידועים ביותר בהקשר של שפע והגנה. הוא נקרא גם אלפא וירגיניס משום שהוא הבוהק ביותר בקונסטלציה של בתולה. ספיקה הוא כוכב בינארי שאומר שהיא בעצם שני כוכבים משולבים. הוא גדול יותר מהשמש וחם יותר ממנה. שני הכוכבים נראים יחד כנקודת אור אפילו שצופים בטלסקופ רגיל.

השם ספיקה משמעו אוזן בשל היותו האוזן של החיטה בתוך הקונסטלציה של בתולה. הוא משוייך לחקלאות, חיטה ובציר. השיוך הנ"ל הינו מאוד עתיק והחל כנראה עוד בימי המצרים הקדמונים. הם קישרו אם הכוכב לאלה אייסיס, אלת השפע, הפריון ויצירת החיים. ספיקה מסמל את פירות האנרגיה של האלה שניתנו לטבע ולאדם. בתולה משוייך גם עם Ceres האלה היוונית לבציר.

במיתולוגיה הבבילונית ספיקה מקושרת לסאלה - אלת החקלאות והפוריות. הצורה על התליון היא של האלה סאלה נותנת לאדם את החיטה. תמונה זו באה מתוך חותמת עתיקה.

הקונסטלציה הנוכחית שנבחרה מייצגת שפע של קציר ופירות החקלאות. על הספיקה נאמר שהיא מביאה הצלחה בקריירה, שפע חומרי והישגיות בתחומי אומנות.

To quote the famous British astrologer Vivian robson (1890-1942):
“If rising or culminating: Unbounded good fortune, happiness, ecclesiastical preferment, unexpected honor or advancement beyond native's hopes or capacity.
With Sun: Great and lasting preferment, eminent dignity, immense wealth, great happiness to native's parents and children, help from friends among clergy, favorable for public and legal affairs. If culminating, Church and State preferment.”. [Robson- The Fixed Stars and Constellations in Astrology, p.211.]

According to the 15 century Mage Cornelius Agrippa:
“it conferreth riches, and maketh one overcome contentions, it taketh away scarcity and mischief”