תליון האלמנט החמישי כסף

תליון האלמנט החמישי כסף

עיצוב מופשט אך מתוחכם המשלב את המבנה החזק בייקום עם כוחה של האהבה. סמל של אהבה אינסופית.

תליון האלמנט החמישי מבוסס על קונספט ייחודי שמסמל את אחד היסודות החזקים ביותר בייקום - אהבה

העיצוב המופשט אך מתוחכם מכיל מספר רעיונות הנגזרים מהקבלה וגיאומטריה מקודשת.

התליון נקרא האלמנט החמישי מפני שהצורה שלו היא טטרהדרון (משולש תלת מימדי) שהוא אחד מחמשת הגופים האפלטונים. הסיבה לכך שחמשת אלו בלבד הם הפאונים המשוכללים האפשריים במרחב התלת ממדי, היא העובדה שכל קודקוד של פאון כזה צריך להפגיש יותר משני קודקודים של מצולע משוכלל וליצור מהם משטח לא מישורי.
הגופים האפלטונים הם:
טטרהדרון - עם ארבעה פאות משולשות
קובייה (הקסהדרון) - פאון משוכלל בעל 6 פאות שכל אחת מהן היא ריבוע.
תמניון (אוקטהדרון) - פאון משוכלל בעל 8 פאות שכל אחת מהן היא משולש שווה-צלעות
תריסרון (דודקהדרון) - פאון משוכלל בעל 12 פאות, שכל אחת מהן היא מחומש שווה-צלעות.
עשרימון (איקוסהדרון) - פאון בעל 20 פאות שכל אחת מהן היא משולש שווה-צלעות.

גופים אלה הוכרו על ידי הקדמונים כאבני הבניין של הייקום והמציאות. לפי הפילוסוף היווני פלטו, הם מייצגים את חמשת האלמנטים מים, אוויר, אדמה אש וחלל ריק. גופים אלה נמצאים בתוך צורות הגיאומטריה הקדושה כגון פרח החיים וקוביית מטטרון.

בעיצוב התליון החלטתי לעשות שימוש בטטרהדרון מפני שזוהי הצורה החזקה ביותר בייקום ומסוגלת להחזיק כוח רב. הוספתי לצורה את ארבעת האותיות של המילה אהבה, אחת בכל פיאה. יחד הצורה והמילה יוצרים סמל חזק של אהבה אינסופית היכולה לשנות את העולם. סמל זה מייצג אהבה, הרמוניה, אחדות וסדר.

מעניין לראות את הערך הנומרולוגי שלהמילה אהבה. המילה מכילה את האות א ו-ב ובינהן ואחריהן את האות ה המייצגת את האלוהים. האות ה - ערכה הוא חמש וזה מתקשר לחמשת הגופים האפלטונים. אם נביט במילה נראה שהאות אלף הופכת לאות בית וזה מסמל את האחד שהופך לשניים. בשביל שהאחד שהוא המצב הקדום לפני יצירת הייקום יוכל לחוות את עצמו הוא צריך להפוך לשניים. תהליך זה נותן לנו נקודת מבט על ההתרבות של התאים שבה תא אחד הופך לשניים. דבר מעניין נוסף הוא שערך המילה אהבה הוא 13 וגם ערך המילה אחד היא 13.