חמסה

החמסה היא קמע בצורת כף יד המשמש להגנה על ידי יהודים ומוסלמים כאחד. שמו של הקמע מגיע מהשורש השמי "ח.מ.ש". החמסה מופיעה לרוב בצורת כף יד סימטרית, עם אגודלים משני הצדדים, ואינה תואמת את כף היד האנטומית. למרות שהחמסה נמצאת בשימוש רחב בידי יהודים ומוסלמים, מקורה קדום, ככל הנראה, אף משתי דתות עתיקות אלו והוא מיוחס לאלת הירח הפיניקית תנית מקרתגו.

חמסה אלד - זהב

מחיר: ₪1,183 ש"ח


חמסה אלד - כסף

מחיר: ₪340 ש"חהחמסה באיסלאם

באיסלאם, החמסה ידועה גם בשם "ידה של פטימה", על שם בתו היחידה של הנביא מוחמד. פטימה מקושרת באיסלאם לניסים רבים כגון עשיית גשם. מסופר על פטימה שהייתה עסוקה יום אחד בבחישת קדרה כאשר בעלה עלי הביא לביתם אישה חדשה שנשא (לגברים מוסלמים מותרות לפי ההלכה 4 נשים). מוכת צער ויגון, פטימה לא שמה לב שהכף ששימשה לערבוב נשמטה מידה והיא המשיכה לערבב את הקדרה הרותחת בידה החשופה, תוך שהיא מתעלמת מהכאב. מאז, הפכה ידה של פטימה לסמל לסובלנות ולאמונה. חמש האצבעות בחמסה מסמלות גם את חמשת עמודי האיסאלם, חמשת העקרונות המרכזיים עליהם מבוססת הדת.


החמסה ביהדות

ביהדות, החמסה ידועה גם כ"יד החמש" או "ידה של מרים" על שם אחותם של משה ואהרון. חמש האצבעות של החמסה, מייצגות לפי האמונה את חמשת חומשי התורה.

החמסה כהגנה

החמסה משמשת להרחקת עין הרע וניתן למצוא אותה לרוב בכניסות לבתים, תלויה במכוניות, על צמידי קמעות, כתליון על שרשרת ועוד. מקובל גם להוסיף סמלים נוספים במרכזה של החמסה המיועדים אף הם לסייע בהרחקת עין הרע כגון דגים, עיניים ומגן דוד. הצבע הכחול, ובייחוד גוון התכלת, נחשב אף הוא למגן מפני עין הרע וניתן למצוא חמסות רבות בצבע זה או משובצות באבנים בגווני הכחול השונים. בקרב יהודים, חמסות רבות מעוטרות בתפילות שנועדו להגן כמו תפילת "שמע ישראל", "ברכת הבית" או "תפילת הדרך".


חמסה כלי - כסף

מחיר: ₪330 ש"ח


חמסה כלי - זהב

מחיר: ₪1,530 ש"ח

חמסה סאל - זהב

מחיר: ₪1,678 ש"ח


חמסה סאל - כסף

מחיר: ₪315 ש"ח

חמסה בן פורת יוסף זהב

מחיר: ₪2,346 ש"ח


צור קשר


שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 633 הל"ה גבעתיים 5310601

כתובת פיזית: בבקשה להתקשר לתאם.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הניוזלטר של דודי

Welcome!

Found us on Instagram? You can find a specific design by using our Instagram posts Related Designs System.

To Find a Design:

  • Click the link.
  • Click on the relevant post Thumbnail.
  • Browse to the bottom to view related designs.