חמסה

החמסה היא קמע בצורת כף יד המשמש להגנה על ידי יהודים ומוסלמים כאחד. שמו של הקמע מגיע מהשורש השמי "ח.מ.ש". החמסה מופיעה לרוב בצורת כף יד סימטרית, עם אגודלים משני הצדדים, ואינה תואמת את כף היד האנטומית. למרות שהחמסה נמצאת בשימוש רחב בידי יהודים ומוסלמים, מקורה קדום, ככל הנראה, אף משתי דתות עתיקות אלו והוא מיוחס לאלת הירח הפיניקית תנית מקרתגו.

חמסה אלד - זהב
חמסה אלד - זהב
מחיר: ₪888

חמסה אלד - כסף
חמסה אלד - כסף
מחיר: ₪290


החמסה באיסלאם

באיסלאם, החמסה ידועה גם בשם "ידה של פטימה", על שם בתו היחידה של הנביא מוחמד. פטימה מקושרת באיסלאם לניסים רבים כגון עשיית גשם. מסופר על פטימה שהייתה עסוקה יום אחד בבחישת קדרה כאשר בעלה עלי הביא לביתם אישה חדשה שנשא (לגברים מוסלמים מותרות לפי ההלכה 4 נשים). מוכת צער ויגון, פטימה לא שמה לב שהכף ששימשה לערבוב נשמטה מידה והיא המשיכה לערבב את הקדרה הרותחת בידה החשופה, תוך שהיא מתעלמת מהכאב. מאז, הפכה ידה של פטימה לסמל לסובלנות ולאמונה. חמש האצבעות בחמסה מסמלות גם את חמשת עמודי האיסאלם, חמשת העקרונות המרכזיים עליהם מבוססת הדת.


החמסה ביהדות

ביהדות, החמסה ידועה גם כ"יד החמש" או "ידה של מרים" על שם אחותם של משה ואהרון. חמש האצבעות של החמסה, מייצגות לפי האמונה את חמשת חומשי התורה.

החמסה כהגנה

החמסה משמשת להרחקת עין הרע וניתן למצוא אותה לרוב בכניסות לבתים, תלויה במכוניות, על צמידי קמעות, כתליון על שרשרת ועוד. מקובל גם להוסיף סמלים נוספים במרכזה של החמסה המיועדים אף הם לסייע בהרחקת עין הרע כגון דגים, עיניים ומגן דוד. הצבע הכחול, ובייחוד גוון התכלת, נחשב אף הוא למגן מפני עין הרע וניתן למצוא חמסות רבות בצבע זה או משובצות באבנים בגווני הכחול השונים. בקרב יהודים, חמסות רבות מעוטרות בתפילות שנועדו להגן כמו תפילת "שמע ישראל", "ברכת הבית" או "תפילת הדרך".


חמסה כלי - כסף
חמסה כלי - כסף
מחיר: ₪294

חמסה כלי - זהב
חמסה כלי - זהב
מחיר: ₪1,117
חמסה סאל - זהב
חמסה סאל - זהב
מחיר: ₪1,230

חמסה סאל - כסף
חמסה סאל - כסף
מחיר: ₪281
חמסה בן פורת יוסף זהב
חמסה בן פורת יוסף זהב
מחיר: ₪1,745

חמסה בן פורת יוסף כסף
חמסה בן פורת יוסף כסף
מחיר: ₪411
האומן - דוד ויצמן

דודי הוא המוח היוצר מאחורי התכשיטים באתר. מגיל צעיר גילה דודי עניין רב בגישות מיסטיות ורוחניות וחש תחושה של חלק ממשהו גדול יותר. במשך שנים רבות הקדיש עצמו לחיפוש אחר ייעודו. לדודי ידע רחב מאוד ביהדות, קבלה וגישות מיסטיות מרחבי העולם. ידע זה הוא הבסיס לתכשיטים.

The Artist - David Weitzman
15% הנחה על מבצע לסיום שנה ולחגים
בתוקף עד 25 לדצמבר 2018


תליון האהבה השמימית (ונוס בדגים) (*מהדורה מוגבלת*)
מחיר: ₪1,104

צור קשר

שירות לקוחות

מייל: info@ka-gold-jewelry.com

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 853 גבעתיים 5310801

כתובת פיזית: כורזין 5 גבעתיים. בבקשה להתקשר לפני הגעה.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Close

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

הצטרפו לרשימת תפוצה