חמסה

החמסה היא קמע בצורת כף יד המשמש להגנה על ידי יהודים ומוסלמים כאחד. שמו של הקמע מגיע מהשורש השמי "ח.מ.ש". החמסה מופיעה לרוב בצורת כף יד סימטרית, עם אגודלים משני הצדדים, ואינה תואמת את כף היד האנטומית. למרות שהחמסה נמצאת בשימוש רחב בידי יהודים ומוסלמים, מקורה קדום, ככל הנראה, אף משתי דתות עתיקות אלו והוא מיוחס לאלת הירח הפיניקית תנית מקרתגו.

חמסה אלד - זהב
מחיר: ₪1,060

חמסה אלד - כסף
מחיר: ₪285


החמסה באיסלאם

באיסלאם, החמסה ידועה גם בשם "ידה של פטימה", על שם בתו היחידה של הנביא מוחמד. פטימה מקושרת באיסלאם לניסים רבים כגון עשיית גשם. מסופר על פטימה שהייתה עסוקה יום אחד בבחישת קדרה כאשר בעלה עלי הביא לביתם אישה חדשה שנשא (לגברים מוסלמים מותרות לפי ההלכה 4 נשים). מוכת צער ויגון, פטימה לא שמה לב שהכף ששימשה לערבוב נשמטה מידה והיא המשיכה לערבב את הקדרה הרותחת בידה החשופה, תוך שהיא מתעלמת מהכאב. מאז, הפכה ידה של פטימה לסמל לסובלנות ולאמונה. חמש האצבעות בחמסה מסמלות גם את חמשת עמודי האיסאלם, חמשת העקרונות המרכזיים עליהם מבוססת הדת.


החמסה ביהדות

ביהדות, החמסה ידועה גם כ"יד החמש" או "ידה של מרים" על שם אחותם של משה ואהרון. חמש האצבעות של החמסה, מייצגות לפי האמונה את חמשת חומשי התורה.

החמסה כהגנה

החמסה משמשת להרחקת עין הרע וניתן למצוא אותה לרוב בכניסות לבתים, תלויה במכוניות, על צמידי קמעות, כתליון על שרשרת ועוד. מקובל גם להוסיף סמלים נוספים במרכזה של החמסה המיועדים אף הם לסייע בהרחקת עין הרע כגון דגים, עיניים ומגן דוד. הצבע הכחול, ובייחוד גוון התכלת, נחשב אף הוא למגן מפני עין הרע וניתן למצוא חמסות רבות בצבע זה או משובצות באבנים בגווני הכחול השונים. בקרב יהודים, חמסות רבות מעוטרות בתפילות שנועדו להגן כמו תפילת "שמע ישראל", "ברכת הבית" או "תפילת הדרך".


חמסה כלי - כסף
מחיר: ₪278

חמסה כלי - זהב
מחיר: ₪1,375
חמסה סאל - זהב
מחיר: ₪1,512

חמסה סאל - כסף
מחיר: ₪265
חמסה בן פורת יוסף זהב
מחיר: ₪2,125

חמסה בן פורת יוסף כסף
מחיר: ₪399
Our Current Special:

Flower of Life and Metatron's Cube Special

האומן - דוד ויצמן

David Weitzman is the force behind Ka Gold Jewelry. David has a vast knowledge in the fields of Kabbalah, Sacred Geometry, Ancient Egyptian wisdom, Jewish tradition, Tibetan Buddhism and other sacred concepts. David's work harnesses the power of spiritual symbols to bring those wearing them happiness, vitality, excitement, success, and love.

The Artist - David Weitzman


 • Sigil
 • Metatron's Cube
 • Metatron's Cube
 • Merkaba
 • 7 metals Chaldean Astrology talisman
 • Genesa Crystal
 • Emerald Tablet Pendant
 • Emerald Tablet Bracelet
 • Flower of Life
 • Venus in Pisces
 • Venus in Pisces


Personalized Cosmic Sigil


קמע החותם הקוסמי מותאם אישית
מחיר: ₪4,652


צור קשר

שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 853 גבעתיים 5310801

כתובת פיזית: כורזין 5 גבעתיים. בבקשה להתקשר לפני הגעה.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Close

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הצטרפו לרשימת תפוצה