המשמעויות המתמטיות והמיסטיות של הטטרקטיסהטטרקטיס מהווה את אחד הסמלים בגיאומטריה המקודשת המיוצר בצורה מאוד מעניינת באמצעות משמעות ברבדים השונים שלה. זהו עיצוב מתמטי במבנה שלו ועם זאת בעל משמעות מיסטית בקרב חסידי פיתגורס וחסידי הקבלה.

ביסודו, הטטרקטיס היא משולש המורכב מעשר נקודות העולות כלפי מעלה. יתכן והדוגמא הטובה להמחיש כיצד הטטרקטיס נראית היא ההקבלה למראה חיילי הבאולינג המסודרים בקצה מסלול באולינג.


טטרקטיסטטרקטיסהמשמעות הפיתגורית של הטטרקטיס

הפילוסוף והמתמטיקאי היווני, פיתגורס, היוצר של משפט פיתגורס בגיאומטריה, קרא פעם לטטרקטיס סמל ליחסים המוסיקאליים, החשבוניים והגיאומטריים על פיהם היקום בנוי. עבור פיתגורס וחסידיו, לכל קו של הטטרקטיס יש את המשמעויות הבאות::

  • שורה ראשונה: השורה הראשונה בנויה מנקודה אחת. נקודה זו מייצגת את הממד האלוהי (הקדוש) מתוכו נברא הכול. בשל טיב נקודה זו, היא בדרך כלל מתחברת למידת החוכמה.


  • שורה שנייה: השורה השנייה הינה קו המחבר בין שתי נקודות ומציין את הממד הראשון. עבור חסידי פיתגורס, השורה השנייה מייצגת "Neikos" או סכסוך. סכסוך הוא כוח החלוקה ולעתים קרובות מתקשר לסגולות של תנועה ודחף. תנועה ודחף, לכשעצמם, מולידים אומץ ועוצמה (כוח).

  • שורה שלישית: השורה השלישית היא קו המחבר בין שלוש נקודות. זהו ייצוג של הממד השני ושל ה-"Philotes" או ההרמוניה. הרמוניה מסמלת את הזיווג בין יופי פיזי לבין איזון נפשי..

  • שורה רביעית: ארבעת הנקודות המחוברות בשורה הרביעית מציינות את ארבעת האלמנטים של העולם העתיק: אדמה, אוויר, אש ומים..


חסידי פיתגורס נהגו להישבע בטטרקטיס בתקווה להגיע לטוהר הנפש ולריסון עוצמתה.


תליון האור כסף

מחיר: ₪586 ש"ח

תליון האור זהב

מחיר: ₪5,513 ש"חתליון טטרקטיס זהב
תליון טטרקטיס כסף
תליון טטרקטיס - זהב
תליון טטרקטיס - כסף


משמעות הטטרקטיס בקבלה

פירוש הטטרקטיס על ידי חסידי פיתגורס הינו פירוש מתמטי מסוגו. בניגוד לזה, המשמעות שלו עבור חסידי מערכת האמונה בשפה עברית העתיקה של הקבלה הינה משמעות יותר מיסטית.

בדיוק כמו חסידי פיתגורס, חסידי הקבלה גם כן מאמינים כי הטטרקטיס משמשת המחשה של הקיום, של הדרך בה כל דבר מובנה ביקום. אולם, חסידי הקבלה עשו הקבלה בין הטטרקטיס לבין עץ החיים.


תליון עץ החיים זהב
תליון עץ החיים כסף
תליון עץ החיים - זהב
תליון עץ החיים- כסףבקבלה, עשר הנקודות של הטטרקטיס מייצגות את עשרת הספירות או את עשר הפנים של אלוהים. חסידי הקבלה קישרו בין הטטרקטיס לשם המפורש, שמהווה את הדרך שבה אומרים את שם אלוהים (יהווה).

בדרך זו, כל אחת מעשרת הנקודות של הטטרקטיס מוחלפת באות של השם המפורש (יהווה). כאשר הערך הנומרי של כל אות מתחברים יחדיו, הדבר יביא לידי המספר 72. המספר 72 נחשב למספר קדוש עבור בני ישראל (היהודים) ועבור חסידי הקבלה, מכיוון שמספר זה מציין את 72 שמות האלוהים.

ענידת תליון העשוי בצורת הטטרקטיס מסמלת את הרצון של אותו אדם העונד אותו לחפש אחר הבנה אלוהית והרמוניה עם העולם והייקום.
.


תליון טטרקטיס זהב
תליון טטרקטיס כסף
תליון טטרקטיס - זהב
תליון טטרקטיס - כסף

צור קשר


שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 633 הל"ה גבעתיים 5310601

כתובת פיזית: בבקשה להתקשר לתאם.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הניוזלטר של דודי

Welcome!

Found us on Instagram? You can find a specific design by using our Instagram posts Related Designs System.

To Find a Design:

  • Click the link.
  • Click on the relevant post Thumbnail.
  • Browse to the bottom to view related designs.