מרכבהסוד המרכבה

בספרו שערי אורה כותב המקובל רבי יוסף גיקטלייא - "כלל גדול, דע כי אמת עצם הבורא יתברך איננה מושגת לזולתו ואין בכל המוני מעלה יודע מקומו כל שכן עצם אמיתותו הלא תראה מלאכי מעלה מה הם אומרים (יחזקאל א') ברוך כבוד ה' ממקומו – בכל מקום שהוא. ואם עליונים כך תחתונים על אחת כמה וכמה אם כן כל אותם העניינים שאנו קורים בתורה כגון יד ורגל, אזן ועין ושאר כל כיוצא בהם מה הוא. דע והאמן כי כל אותם העניינים אף על פי שהם מורים ומעידים על גדולתו ואמיתותו אין כל ברייה יכולה לדעת ולהתבונן מהות אותו הדבר הנקרא יד, רגל ואוזן וכיוצא בהם ואם אנו עשויים בצלם ודמות אל יעלה בדעתך כי עין בצורת עין ממש או יד בצורת יד ממש.
מרכבה
ודע והבן שאין בינו ובינינו דמיון מצד בעצם והתבנית אלא כוונת צורות האיברים שבנו שהם עשויים דמיון סימנים עניינים סתומים עליונים שאין הדעת יכולה לדעתם אלא כדמיון זיכרון. יי יתברך רצה לזכותנו ברא בגוף האדם כמה איברים נסתרים ונגלים בדמיון סימן למעשה המרכבה. סוד עמוק מסתרי המרכבה והוא שיש לך לדעת כי במרכבה העליונה מסודרים סביב סביב, ע' שרים והם כלולים ליודעין הסודות בסוד סדר הצורה הנקראת אדם"..


מה היא אם כן המרכבה?

בחזון יחזקאל מתוארים העולמות השונים אותם עובר יחזקאל במעשה המרכבה. גדולי המקובלים דרשו בסודות המרכבה. גם דבריו של המקובל רבי יוסף ג'קטלייא המובאים כאן מדברים על כך שצורת האדם (מתוך ארבעת פני ה') צופנת בחובה סודות נסתרים הקשורים למעשה המרכבה.
למה הכוונה?
מחקרים שונים שנעשו בשנים האחרונות מעלים ידע עתיק בנוגע לפרופורציות הייחודיות הקיימות בגוף האדם. פרופורציות אלו היו ידועות מזה עידנים רבים. אנשי הרנסאנס ידועים כגון דה וינצ'י וויטרוויוס חקרו את הפרופורציות האלו. התנ"ך מגלה לנו שנוצרנו בצלם ה' אלא שאין הכוונה לכך שדמותנו דומה לדמות האל בצורה פיזית כפי שמספר ר' יוסף ג'קטלייא. גוף האדם והמערכים האנרגטים שלו חובקים בתוכה את כל סודות הקיום לא רק לטבע הגשמי אלא גם לממדים העליונים. הפרופורציות של גוף האדם מכילות את הערך המתמטי הידוע בשם "חתך הזהב" -  Phi. ערך זה מהווה את הבסיס לכל הקיום (מדובר במספר אין-סופי העובר את ממדי הקיום השונים ומתגלם כערך גיאומטרי בכל הקיום בטבע). מספר זה מתגלם לא רק בגוף האדם אלא גם בטבע כולו ובבריאה כולה.

מגן דוד תלת מימדי

אחד המערכים האנרגטים הנוצרים ממידות גופו של האדם הוא המגן דוד התלת ממדי. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מגלים שמבנה זה חובק בתוכו את הסוד של כל ההרמוניות המוסיקליות. כאשר מתוך סוד ההרמוניות המוסיקליות ניתן להוציא את כל חוקי הפיזיקה. הנביאים הראשונים ידעו זאת כמו גם גדולי המקובלים. שימוש במבנה זה משמש למעבר בין ההרמוניות וממדי הבריאה השונים (במוסיקה יש 12 צלילים כאשר הצליל ה-13 מעביר אותנו לאוקטבה הבאה ששוב מורכבת מאותם 12 צלילים רק באורך גל שונה), סוד זה מצוי במילה תהו ובהו.

מרכבה

תנועה ומנוחה

אחד המקורות בקבלה מדבר על כך שתהו ובהו הוא הד. אם ניקח את האות הראשונה והאחרונה במילה תהו נקבל את האות ת"ו. אם ניקח את האות הראשונה והאחרונה במילה ובהו נקבל את האות ו"ו . ביחד נקבל את האות תו – צליל או ראשי תיבות של תנועה ומנוחה. תדר. הגימטרייה הקטנה של הת"ו נותנת לנו את המספר 1 האותיות הנותרות בתוך המילה תהו ובהו נותנות לנו את הערך 12. כלומר גם המילה תהו ובהו טומנת בחובה את סוד ההרמוניות המוסיקליות. המקובלים תיארו זאת כ"שירת ההיכלות". סודות מבנה זה רבים מספור והידע העומד מאחורי נוסחאות אלו שימש את יודעי הח"ן בלימודיהם ובמסעותיהם בממדי הבריאה השונים.

רשב"י מדבר בספר הזוהר על ארבעת פני האלקים בתארו את מעשה המרכבה - פני אדם, פני שור, פני נשר ופני אריה. רשב"י מסביר ואומר שמדובר בסמלים או ב"חותם המלך" בלבד כהגדרתו. הצורה הגיאומטרית המושלמת היחידה בעלת ארבע פנים היא אמנם הטטרהדרון- המשולש התלת מימדי. כוכב הטטרהדרון – המגן דוד התלת מימדי משקף את האיזון בין חומר ורוח ובין הזכרי והנקבי. אנשים רבים ברחבי העולם משתמשים כיום בצורה זו בטכניקות מדיטטיביות שונות על מנת להתחבר לאהבה ללא תנאי- הרצון לתת ללא הרצון לקבל.

דגמי המרכבה בעיצוב דודי ויצמן

מרכבה פרנה קטנה - כסף

מחיר: ₪476 ש"ח

מרכבה פרנה קטנה - זהב

מחיר: ₪1,218 ש"ח

מרכבה גדולה - כסף

מחיר: ₪377 ש"ח

מרכבה בינונית - כסף

מחיר: ₪317 ש"ח

מרכבה קטנה - כסף

מחיר: ₪298 ש"ח

מרכבה גדולה - זהב

מחיר: ₪2,251 ש"ח

מרכבה בינונית - זהב

מחיר: ₪1,396 ש"ח

מרכבה קטנה - זהב

מחיר: ₪752 ש"ח

צור קשר


שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 633 הל"ה גבעתיים 5310601

כתובת פיזית: בבקשה להתקשר לתאם.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הניוזלטר של דודי

Welcome!

Found us on Instagram? You can find a specific design by using our Instagram posts Related Designs System.

To Find a Design:

  • Click the link.
  • Click on the relevant post Thumbnail.
  • Browse to the bottom to view related designs.