גאומטריה מקודשת

לימודי הגאומטריה הקדושה מרתקים גם מנקודת מבט מדעית וגם מנקודת מבט רוחנית. פעמים רבות האנשים שהתעסקו בלימודי גאומטריה קדושה הושמו ללעג, אך דבר אחד בטוח, לימודי הגאומטריה הקדושה, בין אם למטרות מדעיות או למטרות רוחניות – הינם מאוד מרתקים ומעניינים.

גיאומטריה מקודשת

מתוך אתר גיאומטריה מקודשת


מהי הגאומטריה הקדושה?

מאחר שקיימות שתי דרכים להתבונן בגאומטריה הקדושה, קיימות גם שתי דרכים להגדיר אותה. אחת היא אקדמית ומספרית ואחת היא רוחנית. הגדרת הגאומטריה הקדושה כאקדמית קשורה בלימודי המתמטיקה והאלגוריתם הטמון בצורות הנחשבות לקדושות. צורות אלה נחשבות לצורות המופיעות באופן טבעי, ואשר ניתן לראותן ביצורים שונים ובכוחות הטבע.
נקודת ההסתכלות הרוחנית ממשיכה אל מעבר לנוסחאות המתמטיות. נקודת ראות זו משתמשת בגאומטריה הקדושה כדי למצוא משמעות בצורות הקיימות ביקום.
אדם לא חייב להיות מתמטיקאי כדי להיות מסוגל להעריך את הגאומטריה הקדושה. גאומטריה קדושה קיימת כאמנות וכל אדם היא יכול להעריך אותה ככזאת.גאומטריה מקודשת באמנות

כמעט בכל צורת אמנות ניתן למצוא אלמנטים של גאומטריה קדושה, אך היא מופיעה בצורה הבולטת ביותר בארכיטקטורה הקדושה – בכנסיות, מקדשים, סמלים דתיים, מזבחות, מסגדים, אנדרטאות וכד'.
גאומטריה קדושה חוצה תרבויות ודתות. צורות המצויות בדת אחת עשויות להופיע בדת אחרת, ופעמים רבות צורות אלה נושאות את אותה המשמעות בתרבויות ובדתות שונות.
חלק מהצורות המצויות בגאומטריה הקדושה הן:
•    העיגול – העיגול הוא הצורה הפשוטה ביותר הן בגאומטריה האוקלידית והן בגאומטריה הקדושה. זה הוא חיבור כל הנקודות המצויות במרחק שווה מהמרכז. העיגול נמצא בצורות רבות אחרות של הגאומטריה הקדושה והוא מסמל אחדות ושלמות.

פרח החיים - זהב

מחיר: ₪4,045 ש"ח

פרח החיים - כסף

מחיר: ₪450 ש"ח


•    פרח החיים – פרח החיים מתייחס לצורה גאומטרית שנוצרת על ידי חפיפה של עיגולים בעלי אותו היקף. החפיפה נעשית כך שמרכז כל אחד מהעיגולים הוא נקודה על אחד מששת העיגולים האחרים שמקיפים אותו. התוצאה הסופית היא צורה גאומטרית שצורתה כפרח משושה.

קיימות צורות רבות אחרות בגאומטריה הקדושה שנגזרות מפרח החיים כגון עץ החיים, זרע החיים, הטבעות הבורומאיות, הטורוס, ביצת החיים וקוביית המטטרון.

•  Vesica Pisces – פירוש המילים וסיקה פיסקיס בלטינית הם שלפוחית שתן של הדג. צורה זו נוצרת על ידי ציור שני עיגולים בעלי אותו היקף החופפים זה את זה בצורה כזו שמרכז עיגול אחד נופל על היקף העיגול השני. צורה זו מופיעה באמנות הנוצרית והפכה לאחד הסמלים המזוהים עם ישו.•    הספירלה הזהובה – הספירלה הזהובה שגדילתה מיוצגת על ידי יחס הזהב שידוע גם בשם פי. הייצוג הידוע ביותר של ספירלת הזהב הוא הקונכייה של חלזון הים.

•    הטורוס – הטורוס נקרא גם בשם הסופגנייה. זו צורה שנוצרת כאשר עיגול עובר בדרך עגולה במישור תלת מימדי.

קשר טורוס בינוני - זהב

מחיר: ₪2,908 ש"ח


חשוב גם להזכיר את חמשת הפאונים המשוכללים כחלק מצורות מהגאומטריה הקדושה.

אין זה משנה אם אדם מאמין באופייה הרוחני של הגאומטריה הקדושה או אם אינו מתעניין כלל במתמטיקה הכרוכה בה, הגאומטריה הקדושה ראויה להערכה בשל אופייה האמנותי שעומד בפני עצמו.

 

תליון רשת - כסף

מחיר: ₪673 ש"ח


תליון רשת - זהב

מחיר: ₪3,832 ש"ח

 קטגוריות קשרורות:
גיאומטריה מקודשת
צור קשר


שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 633 הל"ה גבעתיים 5310601

כתובת פיזית: בבקשה להתקשר לתאם.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הניוזלטר של דודי

Welcome!

Found us on Instagram? You can find a specific design by using our Instagram posts Related Designs System.

To Find a Design:

  • Click the link.
  • Click on the relevant post Thumbnail.
  • Browse to the bottom to view related designs.