רונים

קסם ומיסתורין של הנורדים הקדומים


תליון רונים
טבעת רונים
טבעת ותליון רונים
אתם בוחרים את הרון שמתאים ביותר עבורכם


מאז ומעולם שאף האדם לשליטה ביכולת החיזוי והראייה הנשגבת שתעניק לו כושר ניתוח מצבים בחייו והכוונה בקבלת החלטות נכונות בעבורו. רצון זה הוביל לשיטות שונות בתרבויות האנושיות לאורך כל ההסטוריה. בתנ"ך אנו מוצאים את האורים והתומים של הכהן הגדול. אצל הסינים אנו מוצאים את האי צ'ינג. בתרבויות אחרות אנו מוצאים ניתוח של גרמי השמיים והשלכותיהם על חיינו במה שמוכר כאסטרולוגיה, ובתרבויות הארופאיות הקדומות אנו מוצאים את הרונים.

האלפבית הרוני

מקורותיו של האלפבית הרוני לוטה בערפל. השימוש באלפבית זה היה נפוץ בקרב השבטים הגרמאנים
והנורדיים הקדומים. הסגנון הקדום של הרונים ידוע בשם futhark  על שם האיות הפונטי של ששת האותיות הראשונות של האלפבית שלו. האלפבית הרוני הקדום ביותר מופיע בשנת 150 לספירה ובסופו של דבר הוחלף באלפבית הלטיני בעקבות חדירת הנצרות לאירופה החל מהמאה השמינית ועד המאה ה-12  לספירה. למרות זאת המשיכו להשתמש ברונים כאמצעי לחיזוי וייחסו להם כוחות קסם.

Runic alphabet

המשמעות של רונים

פירוש המילה rune הוא "סוד" או "לחישה". במיתולוגיה הנורדית מיוחסים לרונים כוחות קסם כאשר ככל הנראה סודות השימוש בהם היו ידועים לאליטה מצומצמת. בפואמות הנורדיות הקדומות מוזכרים הרונים כאמצעי לריפוי חיזוי וניבוי וקבלת ידע מהעולמות שמעבר. בפואמות האלו מסופר על אודין שרצה לקבל את הידע הנשגב ותלה עצמו במהופך מ"עץ העולם" ה"ייגדרסיל" למשך תשעה ימים ותשעה לילות שבסיומם התגלו לו הרונים וכאשר הוא לקח אותם הוא זכה בעצמתם.

השימוש בהם כמקנים כוחות קסם הפך אותם לנפוצים ביותר בצורת בתכשיטים. כיום נפוץ השימוש בelder futhark  הסקנדינבי הקדום כאמצעי לחיזוי. אלפבית זה מורכב משלוש סדרות של שמונה אותיות.

תכשיטי רונים - טבעת רונים, תליון רונים וצמיד רונים

הרעיון בטבעת, תליון או צמיד אלה הוא שהנכם בוחרים את הסמל המיוחד שמתאים לכם והוא זה שישובץ בתכשיט. סמל זה מעצים את הגורם או הכח אותו אתם מחפשים בחייכם.

אחד הדברים שגרמו לי ליצור את התכשיטים האלו הוא החיבור החזק לטבע כפי שהיה קיים באותם ימים.
הפונטים והסמלים עצמם קשורים ישירות לכוחות הטבע שבהם חיו אותם בני אדם. הסגנון שבו השתמשתי בעיצוב התכשיטים משקף את אותה ראיה ותפיסה שמהם צמחו הסמלים והמסורות האלו כגון דיוק ככל שניתן ותחושה של אותנטיות כך שכל אחד מכם ירגיש שהתכשיט נוצר על ידי צורף נורדי קדום.


  
תליון רונים כסף
טבעת רונים צמיד רונים בכסף
תליון רונים כסף
טבעת רונים בכסף
צמיד רונים בכסףתליון רונים זהב טבעת רונים צמיד רונים בזהב
תליון רונים זהב
טבעת רונים בזהב
צמיד רונים בזהב

צור קשר


שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 633 הל"ה גבעתיים 5310601

כתובת פיזית: בבקשה להתקשר לתאם.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הניוזלטר של דודי

Welcome!

Found us on Instagram? You can find a specific design by using our Instagram posts Related Designs System.

To Find a Design:

  • Click the link.
  • Click on the relevant post Thumbnail.
  • Browse to the bottom to view related designs.