רשימת כל המאמריםפרח החיים

פרח החיים

פרח החיים וא השם שניתן לצורה גיאומטרית המורכבת ממעגלים הנתונים זה בתוך זה; אותה הפקעת ממנה פורחים החיים במעגלים סימטריים של הוויה, המממשת את עצמה בכל רגע. ההרמוניה בה מתמזגים המעגלים זה בזה ויוצרים אינסוף צורות חדשות שימשה ומשמשת עדיין כסמל לכוח החיים בדתות ובתפיסות מיסטיות שונות;

למאמר המלא >> פרח החיים

עץ החיים

עץ החיים

עץ החיים הוא אחד מהסמלים המוכרים ביותר מן "הגאומטריה הקדושה". מבנה עץ החיים קשור ללימודי תורת הסוד של הקבלה היהודית אך נמצאו עדויות לכך שהיה קיים 3.000 שנים קודם לכן במצרים העתיקה.

למאמר המלא >> עץ החיים


תכשיטי מזלות

תכשיטי מזלות

ההבטחה האסטרולוגית הגדולה והבסיסית ביותר, המתגלמת בתכשיטי המזלות, היא האפשרות ליהנות ממימוש עצמי של מזל השמש שלנו ומהנפלאות שמציעים לנו החיים. איננו יכולים לשנות את המהות הראשונית של המזל בו נולדנו, אך אנו בהחלט יכולים לשפר ולחדד את האיכויות הטמונות בו ולתת להן ביטוי בחיינו.
למאמר המלא >> תכשיטי מזלותתכשיטי יין יאנג

תכשיטי יין יאנג

היין יאנג הינו חלק מהשקפה פילוסופית אסיאתית עתיקה הרואה בניגודים קוטביים או בכוחות מנוגדים ככוחות המשלימים ומגדירים האחד את השני. כוחות מנוגדים מורכבים מנקודה של קשר והם משלימים ומאזנים האחד את השני. כל כוח צומח וגדל מתוך הכוח האחר, לדוגמא, אור וחושך או זכר ונקבה. פילוסופיה זו מופיעה גם בטאואיזם המדבר על כוחות אלו כעל כוחות דינאמיים בין תנועה ומנוחה, כאשר אחד הכוחות מגיע לשיא עוצמתו, הוא הופך לכוח שונה ואחר.
למאמר המלא >> תכשיטי יין יאנגהעין של הורוס

העין של הורוס

במצרים העתיקה, סמל העין היה סמל דתי עליון במעלות הכישוף שלו והופיע במקדשים ובקברים. הוא הופיע גם לרוב בקמיעות מזל. העין המצרית מופיעה בצורות רבות במיתולוגיה של מצרים העתיקה. אחת הצורות הידועות ביותר היא בצורת בז – דמותו של אל מצרי בצורה דומה. סביב העין מופיעים סימנים שדומים בצורתם לבז. דמות זו היתה כה פופולרית במצרים העתיקה, עד כי הפכה לסמל של מצרים העתיקה.
למאמר המלא >> העין של הורוסטבעת מוביוס

טבעת מוביוס

אין הבדל בין החלק הפנימי לחלק החיצוני של טבעת המוביוס. זוהי דוגמא ליוצר אשר יצר הכול מעצמו. האדם תופס את המציאות בצורה דואליסטית של טוב ורע. תפיסת המציאות הדואליסטית אינה מזהה את הכוח האחד שעומד מאחורי הקיום.
למאמר המלא >> טבעת מוביוסגאומטריה מקודשת

גאומטריה מקודשת

לימודי הגאומטריה הקדושה מרתקים גם מנקודת מבט מדעית וגם מנקודת מבט רוחנית. פעמים רבות האנשים שהתעסקו בלימודי גאומטריה קדושה הושמו ללעג, אך דבר אחד בטוח, לימודי הגאומטריה הקדושה, בין אם למטרות מדעיות או למטרות רוחניות – הינם מאוד מרתקים ומעניינים.
למאמר המלא >> גאומטריה מקודשתטטרקטיס

טטרקטיס

ניתן להכין קשר גורדי על גבי צינור טורוס (טבעת) הנראה כמו דונאט (סופגנייה) או כדור המסתובב פנימה מצד אחד ויוצא החוצה מהצד האחר בתנועה נצחית. צינור הטורוס מכיל נוסחאות ומשוואות מתמטיות רבות. תחום המדע החל לעשות שימוש במודל זה כמודל גיאומטרי/מתמטי של היקום.
למאמר המלא >> טטרקטיסקשר גורדי

קשר גורדי

הטטרקטיס מהווה את אחד הסמלים בגיאומטריה המקודשת המיוצר בצורה מאוד מעניינת באמצעות משמעות ברבדים השונים שלה. זהו עיצוב מתמטי במבנה שלו ועם זאת בעל משמעות מיסטית בקרב חסידי פיתגורס וחסידי הקבלה. ביסודו, הטטרקטיס היא משולש המורכב מעשר נקודות העולות כלפי מעלה. יתכן והדוגמא הטובה להמחיש כיצד הטטרקטיס נראית היא ההקבלה למראה חיילי הבאולינג המסודרים בקצה מסלול באולינג.
למאמר המלא >> קשר גורדיתכשיט ככלי להתפתחות עצמית

תכשיט ככלי להתפתחות עצמית

כשאנו עונדים משהו על גופנו אנו מכניסים אלינו למודעות רעיון כלשהו. בכל פעם שנביט במראה או נסתכל על האצבע שלנו הרעיון יעלה. אם אדם עונד את "טבעת אני אוהב משמע אני קיים", הוא יוצר לעצמו ולעולם אמרה המחוללת פלאים בפנימיות שלו..

למאמר המלא >> תכשיט ככלי להתפתחות עצמית


מגן דוד

מגן דוד

שמו של מגן הדוד נובע ככל הנראה מהאמונה הרווחת שמלכו האהוב של עם ישראל, דוד, עיטר את מגינו בסמל זה למרות שאין כל הוכחה לאמיתות הדבר. בישראל נעשה שימוש בסמל זה בתקופה הרומית אך נראה כי הוא נהיה מקושר בצורה כה חזקה ליהדות רק בשלבים מאוחרים יותר בהיסטוריה.

למאמר המלא >> מגן דוד


קבלה

קבלה

שמה של ה"קבלה" מגיע מהשורש העברי ק.ב.ל במשמעות של "מסורת שהתקבלה". ואכן, המונח התייחס בעבר לכל התורה והחוקים היהודיים שבעל פה, ובהם גם דברי הנביאים מתקופת התנ"ך אשר הועברו מפה לאוזן. עם הזמן, חלקים רבים מהתורה והמדרשים הועלו על הכתב ונהיו זמינים לכל. עם זאת, תורת הסוד נשארה דבר העובר מפה לאוזן, מרב לתלמידו וזאת בגלל החופש היחסי שהרשו לעצמם העוסקים בקבלה בפרשנות והחשש שהוא עשוי להוביל לכפירה.

למאמר המלא >> קבלה


ספירלת חתך הזהב

ספירלת חתך הזהב

מבנה ספירלת הזהב מייצג שתי צורות מוכרות מאד מה"גיאומטריה הקדושה": ספירלת "חתך הזהב" (פי) וספירלת פיבונאצ'י. היא מבוססת על צורת מעגל תבואה הידועה בשם "מבנה גבעת הקפן" שהופיעה בשדה חיטה אנגלי בשנת 1999.

למאמר המלא >> ספירלת חתך הזהב


חמסה

חמסה

החמסה היא קמע בצורת כף יד המשמש להגנה על ידי יהודים ומוסלמים כאחד. שמו של הקמע מגיע מהשורש השמי "ח.מ.ש". החמסה מופיעה לרוב בצורת כף יד סימטרית, עם אגודלים משני הצדדים, ואינה תואמת את כף היד האנטומית. למרות שהחמסה נמצאת בשימוש רחב בידי יהודים ומוסלמים, מקורה קדום, ככל הנראה, אף משתי דתות עתיקות אלו והוא מיוחס לאלת הירח הפיניקית תנית מקרתגו.

למאמר המלא >> חמסה


מרכבה

מרכבה

אחד המערכים האנרגטים הנוצרים ממידות גופו של האדם הוא המגן דוד התלת ממדי. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מגלים שמבנה זה חובק בתוכו את הסוד של כל ההרמוניות המוסיקליות. כאשר מתוך סוד ההרמוניות המוסיקליות ניתן להוציא את כל חוקי הפיזיקה. הנביאים הראשונים ידעו זאת כמו גם גדולי המקובלים.

למאמר המלא >> מרכבה


חתך דגים

היום הראשון של הבריאה

הזוהר אומר: "כל האוצרות השמימיים והחידות הנסתרות שלא נתגלו לדורות הקודמים, יתגלו בעידן הדלי". נקיפתו של כדור הארץ ממשיכה ומתקרבת באופק אל מול מערך עידן הדלי. הסמלים בתכשיטים חושפים ידע נסתר שנשכח לפני עידנים, ידע שהזוהר מדבר עליו וגדולי המקובלים רמזו על קיומו. ידע זה מגלה את טבעו ומהותו של הטבע והאדם. טבעו של ידע זה הוא גיאומטרי בעיקרו ומיליוני אנשים ברחבי העולם נחשפים אליו בשנים האחרונות.

למאמר המלא >> היום הראשון של הבריאה


עידן הדלי

עידן הדלי

השאלה היא מהו ה"תהו ובהו"? רוב האנשים מתייחסים אל התהו ובהו כאל מצב כיאוטי, חוסר סדר. אולם כתוב שהארץ הייתה חושך על פני תהום- כלומר חלל ריק ואפל- כלום. פתרון החידה טמון במילה עצמה ובצליל שלה. חיזרו על המילה "תהו ובהו". מדובר בצליל שחוזר על עצמו-הד, תהו ובהו- ת"ו- צליל- תדר- תהו ובהו- ת"ו- תנועה ומנוחה.

למאמר המלא >> עידן הדליצור קשר


שירות לקוחות

מייל: [email protected]

טלפון: 050-2247224

סדנת העבודה של דודי

טלפון: 03-5730855

כתובת למכתבים: פרח החיים תכשיטים בע"מ ת.ד. 633 הל"ה גבעתיים 5310601

כתובת פיזית: בבקשה להתקשר לתאם.

Your message was sent successfully!
We will be in touch as soon as possible.

Something went wrong, try refreshing and submitting the form again.


Big Image Viewer

Welcome!

Ka Gold Jewelry Features David Weitzman Spiritual Jewelry Artwork.

David's Jewelry harness the power of spiritual symbols and sacred geometry to bring those wearing them happiness, vitality, excitement and love. We invite you to join us on a journey full of Harmony, Beauty, ancient wisdom and symbolism.Jewelry at Work

הניוזלטר של דודי

Welcome!

Found us on Instagram? You can find a specific design by using our Instagram posts Related Designs System.

To Find a Design:

  • Click the link.
  • Click on the relevant post Thumbnail.
  • Browse to the bottom to view related designs.